Reklama [góra]

Piękna pogoda i dużo uśmiechu - Jarmark Wielkanocny w Cedyni [foto]


Przy słonecznej pogodzie odbył się Jarmark Wielkanocny w Cedyni. Nie zabrakło koncertów oraz konkursów plastycznych i dekorowania babeczek wielkanocnych. 

Jarmark rozpoczął się symbolicznym podzieleniem się jajkiem oraz złożeniem życzeń świątecznych. Organizatorzy, Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zadbali o każdego uczestnika tego wydarzenia.  Nie zabrakło lokalnych artystów a przede wszystkim zabaw i warsztatów dla dzieci, które odbyły się w Muzeum Regionalnym.

Jedną z zabaw dla dzieci było poszukiwanie jajek wielkanocnych, które były porozrzucane na placu. Uczestnicy musieli znaleźć ich jak najwięcej. Każde dziecko dostało upominek.

Celem Jarmarku jest przybliżenie i prezentacja zwyczajów oraz dorobku kulturalnego związanego ze świętami wielkanocnymi, a także promocja produktów regionalnych i tradycyjnych. Podczas jarmarku zaprezentują się cedyńskie społeczności, koła gospodyń wiejskich oraz lokalni rzemieślnicy. Będzie można zobaczyć i spróbować specjałów kuchni wielkanocnej, kupić artykuły związane z tradycją wielkanocną oraz produkty regionalne.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.