Reklama [góra]

Poseł Nitras atakuje Rafała Muchę: "ma brata ministra więc został prezesem"


Szczeciński poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras zaatakował na Twitterze Rafała Muchę - radnego Rady Powiatu w Gryfinie i pełniącego od niedawna obowiązki dyrektora Zespołu Elektrowni Dolna Odra. 

- Zajmował się sprzątaniem ulic,ale ma brata ministra więc został prezesem wielkiej elektrowni - napisał w portalu społecznościowym poseł Nitras nawiązując do niedawnego awansu jego brata - Pawła, który został zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Poseł PO wystosował list do Premier Beaty Szydło w którym stwierdza między innymi, że awans Pana Rafała Muchy jest ściśle powiązany z karierą polityczną brata.

Rafał Mucha w latach 2002 - 2016 był prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie, w lutym 2016 roku został powołany na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego w elektrowni Dolna Odra. Od 3 kwietnia jest pełniącym obowiązki dyrektora elektrowni. Ukończył ekonomię i prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia doktorancie na wydziale prawa. W 2014 roku został ponownie radnym Rady Powiatu, kandydował również na burmistrza Gryfina. 


W piątek rano Rafał Mucha również na Twitterze opublikował w odpowiedzi na zapytanie posła Nitrasa oświadczenie.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.