Reklama [góra]Spór władz z mieszkańcami - spotkanie w Krajniku Górnym [foto] [video]


Mieszkańcy Krajnika Górnego chcą na terenie Polsko - Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań stworzyć boisko do piłki nożnej. Nie chcą o tym słyszeć władze gminy, które przekonują, że w tym miejscu będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków a boisko chcą umiejscowić poza terenem PNCKiS. Pikanterii w całym sporze dodaje fakt, iż w budynku ośrodka mieszka burmistrz Adam Fedorowicz. 

Temat boiska pojawił się podczas marcowej sesji Rady Miejskiej. Video z sesji można obejrzeć na naszym portalu [kliknij aby zobaczyć], dyskusja na temat boiska była pod koniec sesji. O sporze pisał również ostatnio w liście do naszej redakcji mieszkaniec miejscowości Kazimierz Pawlik [kliknij aby zobaczyć].

Mieszkańcy Krajnika Górnego podczas zebrania wiejskiego podjęli uchwałę o stworzeniu boiska na terenie PNCKiS w miejscu gdzie kiedyś znajdował się taki obiekt. Jeszcze kilka miesięcy temu stał tam nawet bramki.

Piątkowe zebranie w którym wzięli udział mieszkańcy, radni i władze oraz urzędnicy miało burzliwy przebieg. W Krajniku Górnym byli nasi reporterzy Mateusz Szelążek i Józef Misiun, poniżej zamieszczamy wideo, które zarejestrowała nasza kamera.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.