Reklama [góra]

Sprawna ewakuacja budynku urzędu gminy [foto]


Cztery zastępy ochotniczych straży pożarnych wzięły udział w gaszeniu pożaru i ewakuacji budynku Urzędu Gminy Stare Czarnowo. W wyniku odciętej drogi ucieczki w zadymionych pomieszczeniach pozostali pracownicy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia, które odbyły się w piątek 28 kwietnia br., miały sprawdzić organizację i warunki ewakuacji Urzędu Gminy w Starym Czarnowie. W praktycznych zajęciach symulujących pożar na drugim piętrze budynku udział brały jednostki OSP ze Starego Czarnowa, Kołbacza, Żelewa i Żelisławca.

Zgodnie z zapisami prawa raz na dwa lata przeprowadzamy ewakuację budynku Urzędu - mówi zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk. - Akcja przebiegła sprawnie. Wszyscy pracownicy wyszli na czas. Procedury i czas zostały zachowane Pomieszczenia zostały należycie zabezpieczone - dodaje.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z OSP Stare Czarnowo, którzy przystąpili do akcji zabezpieczając budynek, a także rozpoczęli poszukiwania uwięzionych osób. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dotarły pozostałe zastępy straży pożarnej.

Próbny pożar to ćwiczenia nie tylko dla urzędników, ale również dla strażaków. Były ważnym sprawdzianem mobilności i szybkości reagowania. Przebiegły bardzo sprawnie - powiedział komendant gminny OSP Dariusz Olszewski.
Po zakończonej symulacji pożaru i ewakuacji budynku urzędu gminy, Dariusz Olszewski przeprowadził ćwiczenia polegające na praktycznym użyciu gaśnic i pokazał, jak skutecznie radzić sobie z ogniem. Następnie do ćwiczeń przystąpili pracownicy urzędu.

Ponadto dla urzędników oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie przeprowadzone zostały warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano również działanie defibrylatora AED.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.