Reklama [góra]

Szkolny dzień zdrowia


W dniu 21 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach obchodziliśmy Szkolny dzień zdrowia. W związku z tym dniem pedagog szkolny pani Joanna Plucińska wspólnie z panią Natalią Kloc – lekarzem rodzinnym NZOZ "Centrum Medyczne" w Mieszkowicach, przygotowały spotkanie dla uczniów pt. "Ścieżka do zdrowia".

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali prezentacji, podczas której dowiedzieli się od czego zależy zdrowie człowieka, jakie są zasady zdrowego żywienia i jakie są skutki niewłaściwego odżywiania oraz dlaczego dla zdrowia potrzebna jest aktywność fizyczna. Podczas spotkania podkreślono także wpływ zdrowego stylu życia na nasze zdrowie oraz pokazano, że brak aktywności fizycznej powoduje męczliwość, ociężałość, brak kondycji fizycznej. Dodatkowo pan Robert Kowalski i pan Andrzej Pawlisiak - nauczyciele wychowania fizycznego, wyjaśnili uczniom czym jest wydolność fizyczna oraz zademonstrowali uczniom jak ją zmierzyć.

Cieszy nas to, że uczniowie byli zainteresowani tematyką zdrowia i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania prozdrowotne zwiększą u uczniów świadomość konieczności dbania o swoje zdrowie i spowodują, że nasi uczniowie będą aktywni fizycznie na co dzień oraz będą zwracać uwagę na jakość swojej diety.

Pedagog szkolny
Joanna Plucińska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.