XV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka za nami [foto] [video] [wyniki]

Rocznica Forsowania Odry to nie tylko uroczystości na cmentarzu ale również bieg - XV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jeszcze przed biegiem, odbyła się uroczystość, podczas której złożono kwiaty przy pomniku Sapera. Kolejnym punktem był bieg.

W tej edycji imprezy wzięło udział ok 120  uczestników, nie tylko z naszego regionu. Nie zabrakło również chojeńskich akcentów. Nikola Szurgocińska z klubu KB Hermes Gryfino, w klasyfikacji Open K stanęła na 3. miejscu pokonując dany dystans z czasem 48 min i 33s. W klasyfikacji M16 na drugim stopniu podium stanął Sławomir Jakubik z Chojny. Dystans pokonał z czasem 45 min i 50s. Sakowski Grzegorz z Chojeńskiego klubu Active Chojna, w kategorii M50 z czasem 54 min i 48s stanął na drugim stopniu podium.

Trasa liczyła 11,9 kilometrów. Zawodnicy startowali z miejscowości Gozdowice, tam też kończyli swój bieg. Trasa biegła przez Stare Łysogórki (cmentarz wojenny).

Każdy zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Organizatorzy już dziś zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji biegu.

Najmłodszym zawodnikiem był Marcin Wójcik, który na metę dotarł z czasem 48 min i 17s. Najstarszym biegaczem w tym wydarzeniu był natomiast Jan Kaczmarek. Na mecie był z czasem 55 min i 8s. Tytuł najlepszego żołnierza otrzymała Wioletta Paduszyńska, która z czasem 43 min i 40 s. stanęła na pierwszym podium w kategorii kobiet.

Klasyfikacja: Open M