Reklama [góra]

Zapraszają na jarmark wielkanocny do Cedyni


Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają w niedzielę 9 kwietnia 2017 roku na jarmark wielkanocny, który odbędzie się przy placu Wolności w Cedyni w godzinach od 12:30 do 17:00.

Celem Jarmarku jest przybliżenie i prezentacja zwyczajów oraz dorobku kulturalnego związanego ze świętami wielkanocnymi, a także promocja produktów regionalnych i tradycyjnych. Podczas jarmarku zaprezentują się cedyńskie społeczności, koła gospodyń wiejskich oraz lokalni rzemieślnicy. Będzie można zobaczyć i spróbować specjałów kuchni wielkanocnej, kupić artykuły związane z tradycją wielkanocną oraz produkty regionalne.

Jarmark rozpocznie się symbolicznym podzieleniem się jajkiem oraz złożeniem świątecznych życzeń, co wprowadzi nas w atmosferę wspólnego celebrowania tego najważniejszego w Kościele Katolickim święta.

Na scenie plenerowej z programem nawiązującym do charakteru wydarzenia wystąpią cedyńskie zespoły wokalne. Pomiędzy występami będziemy mogli wysłuchać krótkich prelekcji o tradycjach świątecznych kultywowanych w naszym kraju.

Muzeum Regionalne w Cedyni zaprasza najmłodszych do spróbowania swoich sił w zdobieniu wielkanocnych babeczek oraz wykonaniu wiosennych kwiatów z krepiny. Jedną z atrakcji będzie poszukiwanie wielkanocnych jajeczek, skrzętnie pochowanych przez zajączka na placu Wolności.
Podczas jarmarku nastąpi również rozstrzygnięcie wielkanocnych konkursów plastycznych.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Starosty Gryfińskiego - Wojciecha Konarskiego.


PROGRAM JARMARKU WIELKANOCNEGO

niedziela kwietnia 2017 r.
12.30 – otwarcie jarmarku, złożenie życzeń
13.00 – występ Anny Pędzik – Krajewskiej
13.30 – zabawy dla dzieci
14.00 – występ zespołu wokalnego Calimera
15.00 – prelekcje księdza Piotra Śliżewskiego
16.15 – rozstrzygnięcie konkursów plastycznych
17.00 – zakończenie jarmarku

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Regionalnym:
14.00 – dekorowanie babeczek wielkanocnych
15.00 – tworzenie wiosennych kwiatów z krepiny

Dodatkowo w godz. 13.00 - 15.00 w punkcie Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu będzie można uzyskać informacje nt. Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia oraz wypełnić ankietę, której wyniki posłużą do identyfikacji obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w gminie Cedynia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.