Złota Julia Mojsak na zawodach w Czechach

W sobotę 29 kwietnia w miejscowości Usti nad Labem w Czechach odbył się XXX Grand Prix Karate - Czech Open Cup 2017. Zawody karate olimpijskiego pod patronatem Czeskiej Federacji Karate WKF przyciągnęły ponad 500 zawodników z kilkunastu krajów europejskich w tych: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Danii, Norwegii, Włoch.

To jedne z największych zawodów karate WKF organizowanych u naszych południowych sąsiadów. W zawodach wzięła udział mieszkanka Gryfina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 – Julia Mojsak. Startując w kategorii wiekowej U12 zdobyła dwa medale na tej prestiżowej imprezie.

W konkurencji kata, czyli pokazie technik uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając następnie złoty medal w walce (kumite). Julia pokonała między innymi zawodniczki z Czech i Słowacji: Emmę Stepankovą z klubu Kesl Ryu Shotokan, Eliskę Mihalcatinovą z klubu SK Karate Dragon Neratovice, Barbarę Typitovą z klubu Spektra Praha i Katerinę Novakovą z SKP Karate Pisek, ulegając nieznacznie w kata zawodniczce Sportovy klub Real team Trencin – Ninie Knazovcikowej. Julia zdobyła kolejne doświadczenie na arenie międzynarodowej i potwierdziła iż jest czołową polską zawodniczką karate WKF w swojej kategorii wiekowej.