Reklama [góra]

Chojna wygrywa w Myśliborzu


W minioną niedziele w Myśliborzu rozegrany został XIII turniej z okazji Dnia Zwycięstwa, objęty honorowym patronatem przez Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego pana Olgierda Geblewicza. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w turnieju udział wzięły cztery drużyny. Organizator zawodów Myślibór Myślibórz, Sąsiedzi Gorzów Wielkopolski, LEK-STOM Gorzów Wielkopolski (wraz z Krzysztofem Gierczyńskim, byłym reprezentantem Polski w piłce siatkowej), oraz D&E-MED Team Chojna. 

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, tie break do 15. Faworytem turnieju była drużyna LEK-STOM składająca się z kilku byłych zawodników ligowych, lecz dużą niespodziankę sprawiła drużyna z Chojny pokonując najtrudniejszego rywala a następnie wygrywając cały turniej. Pierwszym przeciwnikiem Chojny była wspomniana ekipa faworytów z Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszym secie mimo wyrównanej walki w pewnym momencie Gorzów odskoczył i utrzymał przewagę wygrywając 25:19. 

W drugiej partii zawodnicy z Chojny wrzucili na wyższy bieg i objęli prowadzenie 24:20, brakowało 1 punktu do wygranej, lecz Gorzów przy pełnej mobilizacji odrobił straty doprowadzając do remisu 24:24. Set zakończył się na przewagi zwycięstwem Chojny 30:28. W tie breaku drużyna uskrzydlona wyszarpaniem seta i przedłużeniem nadziei na zwycięstwo, wygrała ostatecznie 15:12 i całe spotkanie 2:1. Po tym spotkaniu D&E-MED Team urósł do rangi faworyta imprezy. Kolejnym meczem w turnieju było spotkanie Chojny z gospodarzem zawodów Myśliborzem. Chojna mimo dużego zmęczenia i gry drugiego meczu pod rząd poradziła sobie z Myśliborem wygrywając 2:0. Ostatnim meczem D&E- MEDU było postawienie „kropki nad i” w rywalizacji z ekipą Sąsiadów z Gorzowa. Mecz zakończył się zwycięstwem Chojny 2:0.
Bardzo dobre zawody rozegrał pochodzący z Trzcińska Zdroju Damian Cacek, przyjmujący D&E-MEDU otrzymał nagrodę MVP (najbardziej wartościowego zawodnika turnieju). Równie dobrze zagrał atakujący Chojny Kamil Mróz, który stanowił o sile drugiego skrzydła.

Wyniki:
Myślibór Myślibórz – Sąsiedzi Gorzów Wielkopolski 2:1 (25:23, 19:25, 15:8)
LEK-STOM Gorzów Wielkopolski – D&E-MED Team Chojna 1:2 (25:19, 28:30, 12:15)
D&E-MED Team Chojna – Myślibór Myślibórz 2:0 (25:22, 25:23)
Sąsiedzi Gorzów wielkopolski – LEK-STOM Gorzów Wielkopolski 0:2 (20:25, 32:34)
Sąsiedzi Gorzów Wielkopolski – D&E-MED Team Chojna 0:2 (18:25, 27:29)
Myślibór Myślibórz – LEK-STOM Gorzów Wielkopolski 0:2 (11:25, 17:25)

Końcowa klasyfikacja:
1. D&E-MED Team Chojna 6pkt (6:1)
2. LEK-STOM Gorzów Wielkopolski 5pkt (5:2)
3. Myślibór Myślibórz 4pkt (2:5)
4. Sąsiedzi Gorzów Wielkopolski 3pkt (1:6)

Skład drużyny D&E-MED Team Chojna:
Sebastian Radziak
Dariusz Cegiełka
Michał Karkoszka
Damian Cacek
Kamil Mróz
Piot Bil
Daniel Tołłoczko

Jadąc na turniej nie znaliśmy żadnej z drużyn, nigdy wcześniej się z nimi nie mierzyliśmy, kojarzyliśmy kilku chłopaków z boiska ale nie mieliśmy pojęcia jaki poziom prezentują drużyny w których grają. My z kolei byliśmy świadomi swojej siły i wiedzieliśmy, że o zwycięstwo w turnieju będzie bardzo ciężko, w szczególności z drużyną LEK-STOM, natomiast na pewno nie będziemy tam „chłopcami do bicia”. Niektórzy zawodnicy którzy grali w Chojnie znają się od lat, natomiast w takim zestawieniu i układzie graliśmy pierwszy raz, kilku zawodników dopiero poznawało się w szatni. Nie przeszkodziło nam to w odniesieniu zwycięstwa, ponieważ na pewnym poziomie wystarczy wyjaśnić kilka kwestii przed meczem, resztę dogadać w „praniu”. Sukces udało się osiągnąć innymi metodami niż to się ma w zwyczaju, nie poprzez zgranie czy kolektyw lecz poprzez indywidualne zagrania poszczególnych graczy i ich umiejętności. Jesteśmy zadowoleni, że udało się zaprezentować tak dobrze i wygrać ten turniej.

Liczymy iż dobry występ zaowocuje ponownymi zaproszeniami na kolejne turnieje. 
Kapitan D&E-MED Team Chojna
Daniel Tołłoczko

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.