Reklama [góra]

Co przyniesie weekend? - Zobacz jakie starcia warto oglądać z trybun
Przed nami kolejny majowy weekend zmagań na boiskach i stadionach w naszym regonie. Hitem kolejki będzie mecz w Moryniu, sprawdzamy co jeszcze czeka nas w poszczególnych ligach.

IV liga 

Energetyk, który przed tygodniem u siebie sensacyjne zgubił punkty i skomplikował sobie szanse do awansu, tym razem wybiera się do Szczecina na stracie z tamtejszym Jeziorakiem. Wicelider z Gryfina musi wygrać aby zachować szanse na awans.
Aby Energia zagrała w przyszłym sezonie w trzeciej lidzie bałtyckiej podopieczni Marka Hipisza muszą liczyć na co najmniej dwa potknięcia obecnego lidera Bałtyku Koszalin.J ednak bardzo trudno oczekiwać że ten scenariusz zostanie spełniony ponieważ na drodze do mistrza klubu z Koszalina jest między innymi zespoły z dolnej części tabeli - Dąb Dębno czy Drawa Drawsko Pomorskie.

Arcyważny mecz dla układu strefy spadkowej odbędzie się w Myśliborzu gdzie Osadnik zmierzy się z Dębem Dębno. Naprzeciw siebie staną drużyny, które cały czas nie są pewne pozostania w lidze. W nieco lepszej sytuacji są gospodarze ponieważ znajdują się tuż nad strefą spadkową. Dąb musi nadrobić co najmniej 5 punktów aby wyjść z niebezpiecznej pozycji.

Wojewódzka Okręgówka

Na ten pojedynek kibice z regionu czekają wiele tygodni, będzie na pewno sporo emocji, w niedzielę 21 maja o godz. 17 Morzycko zmierzy się w wielkich derbach powiatu gryfińskiego z Odrą Chojna. Gospodarze muszą wygrać aby liczyć się w grze o awans do IV ligi.

W Lubanowie kolejny mecz o wszystko dla gospodarzy, rywalem będzie zespół Piasta Karsko trenowani przez Marcina Kochanowskiego. Czarni muszą  na wszelką cenę zdobyć punkty w tym pojedynku aby przedłużyć sobie szanse na utrzymanie (sobota, godz. 11:00).

Regionalna Okręgówka 

W Babiku miejscowe Ogniwo rozegra kolejny mecz, który być może przybliży ten klub do awansu do szczecińskiej ligi okręgowej. Ogniwo zmierzy się z Sępem Brzesko, między tymi zespołami jest aż 17 punktów różnicy (sobota, godz. 13:00).

Zieloni Zielin podejmą na własnym terenie Unię Dolice, goście wciąż liczą się w grze o awans (sobota, godz. 16:00). Orzeł Trzcińsko Zdrój zagra na wyjeździe z  SCRS Barlinek, faworytem są gospodarze (sobota, godz. 15:00).

W niedzielę 21 maja o godz 17:00 Polonia Giżyn zmierzy się z Mieszkiem Mieszkowice, goście z naszego regionu nie przerwanie walczą o pozostanie w rozgrywkach, zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

A klasa

O mistrza sezonu walczą już tylko dwie ekipy - lider z Cedyni oraz Łabędź Widuchowa, oba zespoły dzieli 6 punktów różnicy.  Czcibor Cedynia zagra u siebie z Witniczanką Witnica (niedziela, godz. 16:00).  Grając w tej rudzie powyżej oczekiwań Rurzyca Nawodna tym razem jedzie na Bań na mecz z miejscową Iską (niedziela, godz. 15:00).

Pozostałe mecze: LUK Krzywin - Grot Gardno (sobota, godz. 17:00). Mecze w niedzielę: Energetyk II Gryfino - Czarni Czarnówko (14:00), Korona Klępicz - Chrobry Lisie Pole (16:00), Zjednoczeni Kurzycko - Łabędź Widuchowa (16:00), Unia Swochowo - Pro Team Żarczyn (16:30).

B klasa

Tywa Swobnica - Sekwoja Brwice, Zryw Góralice - Błękitni Białęgi, Olimpia Troszyn - Merkury Nowogródek Pomorski 0-3 (walkower). 

Juniorzy: 
Odra Chojna - Polski Cukier Kluczevia Stargard (sobota, godz. 11:00 )

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.