Reklama [góra]

Do plamy oleju, powalonego drzewa i pożarów


Do kilku zdarzeń wyjeżdżali minionej doby strażacy z gminy Chojna i Banie. Wezwania dotyczyły powalonych drzew, plamy oleju oraz pożaru śmieci i słomy.

fot. OSP Banie
W Baniach strażacy zostali wezwani w sobotni wieczór (13 maja) do zabezpieczenia drogi wojewódzkiej nr 122. Od ronda w Baniach na odcinku 2 kilometrów na jednym pasie ruchu został rozlany olej hydrauliczny. W maszynie rolniczej pękł wąż, droga była bardzo śliska co stanowiło duże zagrożenie dla jeżdżących samochodów. Plama została zneutralizowana za pomocą piasku i sorbentu. W działaniach brały udział dwa zastępy OSP Banie, OSP Krzywin, OSP Dłusko Gryfińskie oraz JRG Gryfino. 

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 maja) około godziny 1:00 jednostka OSP Chojna została zadysponowana do pożaru pojemników na śmieci na ulicy Szkolnej. Pożar został szybko opanowany i ugaszony. 

fot. OSP Banie
W niedzielę przed południem strażacy z OSP Banie interweniowali do połamanych gałęzi, które zablokowały drogę powiatową w Górnowie. Trasa została błyskawicznie odblokowana. 

fot. OSP Krajnik Dolny
Tego samego dnia ok godz. 15:00 strażacy z OSP Krajnik Dolny zostali zadysponowani do pożaru snopków słomy pomiędzy Krajnikiem Górnym a Krajnikiem Dolnym. Spłonęło sześć snopków sprasowanej słomy. Akcja trwała nieco ponad godzinę. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.