Reklama [góra]

Jak wybrać dobry hosting?


Własna domena i dobry hosting to dwie niezbędne części składowe tego, aby dana strona internetowa osiągnęła w sieci sukces. Niektórym może wydawać się, że wystarczy stworzyć ładne i zachęcające odbiorców do odwiedzania konto WWW a reszta zrobi się sama. Nic bardziej mylnego. To twórca musi wybrać dostawcę hostingu i jego rodzaj, co zazwyczaj sprawia wiele trudności. Warto jest jednak przyłożyć się do tego, gdyż od hostingu zależy praktycznie wszystko – czas ładowania się strony, jej funkcjonowanie i ogólna niezawodność. Sprawdź, czym powinieneś kierować się podczas dokonywania wyboru odpowiedniego hostingu.


Czy cena świadczy o jakości?

Statystyki pokazują, że jedną z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę internetową fraz związanych z omawianym przez nas tematem jest tani hosting. Jak nietrudno się domyślić, głównym celem osób wpisujących w Google to właśnie hasło jest znalezienie hostingu, którego koszt zakupu będzie stosunkowo niski, ale jego jakość będzie na tyle wysoka, że szukanie innych ofert nie będzie konieczne.

Jedno jest pewne. Wszystkie oferty darmowego hostingu możesz od razu wykluczyć, gdyż one są tak naprawdę nic nie warte. Choć nic nie kosztują to z racji korzystania z nich płynie więcej problemów niż pożytku. Cechują się przede wszystkim powolnym działaniem i nałożonymi ograniczeniami w ilości przesyłanych danych. Co rusz pojawiające się reklamy również niczemu nie służą, tylko zniechęcają obserwatora do ponownego odwiedzenia strony.


Oferta ofercie nierówna

Bądź czujny i przede wszystkim nie wierz do końca temu, co umieszczane jest w reklamach. Za każdym razem osobiście sprawdzaj uptime, czyli gwarancja nieprzerwanego działania i dostępu do danego hostingu oraz limity.

Dowiedz się także, co się stanie w przypadku osiągnięcia limitu przestrzeni dyskowej. Każdy wie, że w takiej sytuacji strona powinna zostać wyłączona. Jeśli jednak nadal będzie automatycznie obsługiwać internautów to wkrótce limit zostanie przekroczony, a nam przyjdzie za to zapłacić surową karę.

Dokładnie przeczytaj umowę, w której wszystko powinno być zawarte. Jakiekolwiek niejasności na bieżąco wyjaśniaj. Jeśli wyczujesz, że w umowie nie wszystko jest tak jak być powinno, przemyśl jeszcze raz decyzję kupna danego hostingu i rozważ zmianę firmy hostingowej na bardziej profesjonalną. Pamiętaj, że od tego zależy sukces Twojej strony internetowej i ogólne powodzenie w biznesie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.