Reklama [góra]

Młodzi redaktorzy Flesza w Uckermunde


Młodzi dziennikarze z Gazetki Szkolnej Flesz ze Szkoły Podstawowej nr2 im.Kornela Makuszyńskiego w Chojnie wraz z kilkoma zaproszonymi redakcjami województwa szczecińskiego wzięli udział w warsztatach, zorganizowanych przez Kurier Szczeciński. Była to podróż studyjna do ogrodu zoologicznego w niemieckim miasteczku Uckermunde. 

Mentorem spotkania był redaktor Bogdan Twardochleb, który podczas podróży dzielił się z młodymi adeptami dziennikarstwa swoją szeroką wiedzą na temat pogranicza ze wszystkimi jego ciekawostkami. 

Celem wyprawy było poznanie Zoo i jego specyfiki oraz przeprowadzenie wywiadów z pracownikami Zoo oraz opiekunami zwierząt. Jest to wspaniała okazja do integracji i wymiany doświadczeń młodych redakcji, biorących udział w konkursie Szkolnego Pulitzera, organizowanym przez Kurier. Owocem tej wizyty będą artykuły i fotoreportaże przygotowane przez uczestników Olka, Włodka, Wiktora i Marysię. 

Opiszą swoje wrażenia ze spotkania z nowymi zwierzętami. Niektóre mogli brać w rękę, niektóre karmić. Daniele i lamy jadły im z ręki. Zaglądali także do miejsc, do których nie mają wstępu odwiedzający, takich jak sterownia akwarium. Flesz prowadzony przez panią Dorotę Dobak-Hadrzyńską od kilku lat bierze udział w tych interesujących warsztatach Szkolnego Pulitzera.

Dzieci Maria Janiak vel Kubiak, Aleksander Mróz, Wiktor Błażkiewicz, Włodzimierz Oleśków, foto DoDoHaBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.