Reklama [góra]

Na rowerach do Morynia [foto]


W miniony weekend odbył się kolejny rajd rowerowy organizowany przez pasjonatów aktywnego wypoczynku z gminy Trzcińsko – Zdrój. W pochmurny, ale ciepły poranek z placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju wyruszył rajd do Morynia. I tym razem impreza zorganizowana została przez stowarzyszenia Twinning i „Dom z Sercem” z Trzcińska-Zdroju. 

Pomimo zachmurzonego nieba rowerzyści pod przewodnictwem Łukasza Bernackiego, Macieja Molendy Piotra Przytuły i Andrzeja Krywalewicza ruszyli w liczącą blisko 30 km trasę. Nie brakowało drobnych usterek, przebitych dętek, ale dzięki sprawnej organizacji udało się osiągnąć cel wyprawy jakim był Moryń. Tam na rynku przed siedzibą Geoparku dołączyli do nich członkowie polsko-holenderskiej grupy stowarzyszenia TWINNING.

W sali widowiskowej Biura Geoparku przybyłych turystów przywitał Burmistrz Morynia – Józef Piątek. Goście zapoznani zostali z historią i charakterystyką średniowiecznego miasteczka. Film i prezentacja przedstawiona przez pana Piotra Suchomskiego pokazały zebranym postacie zwierząt jakie można spotkać na Promenadzie Gwiazd Plejstocenu. Dla gości z Holandii całość prelekcji tłumaczył przewodniczący Twinningu Leszek Lejman.

Burmistrz Morynia wręczył przewodniczącemu holenderskiej grupy TWINNING – Stefanowi Bommerowi na pamiątkę pobytu w Moryniu okolicznościową monetę z symbolem Geoparku.

Kolejnym, wręcz upragnionym punktem wycieczki była lodziarnia „Lucynka”, gdzie każdy uczestnik rajdu skosztował lodów z najlepszej lodziarni w województwie zachodniopomorskim. Po słodkościach przyszedł czas na zwiedzanie malowniczego Morynia. Odwiedzono Kamienny Ogród, Plażę Miejską, Aleję Gwiazd Plejstocenu.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia odbyło się ognisko z kiełbaskami i bigosem na „Rybakówce”. Tak posileni rowerzyści bez problemów powrócili do Trzcińska-Zdroju i przejechali łącznie blisko 60 km dystans. W ten sposób kolejna efektowna wyprawa udanie się zakończyła.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom wyprawy, wielkie podziękowania dla opiekunów, dla pana Arka Walorskiego będącego mobilnym wsparciem rajdu. Specjalne podziękowania dla pana Burmistrza Józefa Piątka za wspaniałe przyjęcie i umożliwienie dokładnego zwiedzenia tego pięknego miasteczka jakim bez wątpienia jest Moryń.

Wszystkich miłośników jazdy rowerami zapraszamy do udziału w naszych wyprawach. Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Trzcińsko-Zdrój w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.