Reklama [góra]

Nocka w szkole? Marzenie chyba każdego z nasJedna noc spędzona w szkole? Znamy to chyba tylko z filmów. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzi aby tego dokonać. Uczniowie klasy 5 ze szkoły podstawowej nr2 w Chojnie postanowili spędzić noc w szkolnej bibliotece. 

Taka akcja odbyła się już po raz siódmy. To tak zwana "Noc z Andersem", czyli międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin H.Ch. Andersena.

Od kilku lat w akcji biorą udział biblioteki z różnych krajów organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Głównym celem akcji jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w dzieciach potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania. - czytamy na stronie szkoły.

Tej niezapomnianej przygodzie towarzyszyły różne atrakcje, między innymi: prezentacje na temat życia i twórczości duńskiego basniopisarza, quizy, zagadki, krzyżówki itd. Było również wspólne, głosne czytanie baśni "Dzikie łabędzie".

O północy na wszystkich uczestników czekał tort, który zrobiony został specjalnie na to wydarzenie. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.