Reklama [góra]

Ogólnopolski Festiwal "Dzieci Kwiaty"Legnica 2017


Podbijają coraz więcej serc. Wenesa, Martyna oraz Aleksandra 11 maja wybrały się do Legnicy na festiwal "Dzieci Kwiaty". Dziewczyny reprezentowały Centrum Kultury w Chojnie a szkolone były pod przewodnictwem Aleksandry Bałachowskiej. Wyjazd został zdofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie.W I edycji Festiwalu "Dzieci Kwiaty" wzięło udział ponad 50 uczestników z całej Polski. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach – junior i otwarta 16+. W pierwszej wystąpiły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat, w drugiej młodzież starsza i dorośli.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Królowały przeboje The Beatles, Janis Joplin, Anny Jantar, Arethy Franklin czy Czesława Niemena. Najlepsi wykonawcy wystąpili na koncercie finałowym o godzinie 18, na którym gościli władze miasta, władze instytucji kulturalnych, oraz wielu gości specjalnych i przedstawicieli mediów.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie:

Paulina Kujawska - wokalistka, nauczyciel i trener wokalny, instruktor i mentor techniki MIX Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Śpiewu Techniką Mix (IVTOM "International Voice Teachers of Mix")
Magda Zguda - doskonała wokalistka, która obecnie występuje w zespole Sumptuastic
Adela Warać - konferansjerka

W kategorii Junior reprezentowały nas: Wanesa Adamska, Martyna Bartosewicz i Aleksandra Pietrucha. Wokalistki wyróżniały się umiejętnościami wokalnymi, doborem repertuaru i ciekawymi strojami co przełożyło się na ocenę jurorów:

I miejsce - Wanesa Adamska z piosenką"Something's Got a Hold on Me"
III miejsce - Martyna Bartosewicz z piosenką "I Say a Little Prayer"
wyróżnienie - trio w składzie Aleksandra Pietrucha, Martyna Bartosewicz i Wanesa Adamksa z piosenką "Think".

Ostatnim akcentem I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci Kwiaty było wspólne wykonanie piosenki finałowej The Beatles "Here Come the Sun" Był to dzień pełen muzyki, pozytywnej atmosfery i występów pośród utalentowanych wokalistów. 

Dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu na Festiwal Starostwu Powiatowemu w Gryfinie.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.