Reklama [góra]

Prawie 1,5 tys ludzi bawiło się w Goleniowie. Nie zabrakło osób z Chojny i Morynia [foto] [video]


W Goleniowie zebrało się około 1,5 tysiąca młodzieży. Na Archidiecezjalne Dni Młodych można było spotkać nie tylko ludzi z Polski ale również z Niemiec czy też z Francji.

Archidiecezjalne Dni Młodych to nie tylko modlitwy, to również świetna zabawa i poznawanie nowych ludzi. Uczestnicy mieli do wyboru ponad 50 warsztatów między innymi tanecznych, kulinarnych czy też fotograficznych i dziennikarskich.

Tradycja tych spotkań sięga roku 1986, natomiast Diecezjalne Dni Młodzieży w formie wyjazdowej takiej jak ta, trzydniowej po za Szczecinem, pierwsze w 2002 roku w Trzęsaczu. - mówi nam jeden z organizatorów tego wydarzenia Paulina Fryszka.

Nie zabrakło również grupy z Chojny oraz z Morynia.


W tamtym roku w Barlinku, z grupą, byliśmy na zakończenie tego wydarzenia. Takie wydarzenia nas dotykają i są nam bardzo bliskie. - mówi nam siostra Małgorzata Kałdowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Moryniu. - dzisiaj tez przywiozłam część naszej moryńskiej młodzieży z księdzem wikariuszem i naszych mieszkańców, żebyśmy doświadczyli tego pięknego doświadczenia, co to znaczy "młody Kościół". - dodaje.

Wydarzenie to rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w której przewodniczył arcybiskup Andrzej Dzięga. Jednym z największych punktów programu był koncert zespołu TGD. Mimo deszczu, przed sceną mogliśmy spotkać tłum ludzi, którzy świetnie się bawili.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.