Reklama [góra]

Prawie 1,8 miliona złotych dla mieszkańców 7 gmin powiatu gryfińskiego za pośrednictwem DIROW


Dzisiaj, tj. w czwartek 25 maja 2017 rok w Szczecinie kolejnych sześciu Beneficjentów Programu Operacyjnego PROW na lata 2014-2020 podpisało umowę na dofinansowanie projektów złożonych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania DIROW w ramach naboru LGD–DIROW/2/2016/K w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Dofinansowane operacje będą polegać na podjęciu działalności gospodarczej z zakresu: usług geodezyjnych i projektowych, wynajmu maszyn i urządzeń, otwarcia zakładu stolarskiego ART IN WOOD, otwarcia nowatorskiego ośrodka turystycznego z bazą noclegową, utworzenia pola namiotowego oraz wybudowania budynku letniskowego rekreacji indywidualnej do wynajęcia. Kwota dofinansowania z PROW na lata 2014-2020 w ramach premii przewidzianej w Lokalnej Strategii Rozwoju DIROW dla tego typu operacji wynosi 100 000 PLN.

Całkowita wartość wnioskowanej pomocy podpisanych dzisiaj umów to 600 000,00 PLN. Na chwilę obecną zostało podpisanych 12 umów na podejmowanie działalności gospodarczej, jedna umowa na operację z zakresu rozwijania działalności gospodarczej oraz jedna umowa na zachowanie dziedzictwa lokalnego. Wszystkie operacje zostały dofinansowane za pośrednictwem Dolnoodrzańskiej Inicjatywy Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach środków unijnych pochodzących z PROW na lata 2014-2020.

Serdecznie gratulujemy Beneficjentom i życzymy sukcesu biznesowego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.