Reklama [góra]

Reprezentanci gimnazjum im. Janusza Korczaka z 3 miejscem w Gryfinie


W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. w Gryfinie odbyły się II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie reprezentowali: Kaja Jaworska z kl. I a, Roksana Czuchrowska z kl. II a, Julia Zielinkiewicz z kl. II e oraz Zofia Gałuszka i Hubert Trygub z kl. II b.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się wiadomościami teoretycznymi oraz praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy podczas scen pozorowanych, które do złudzenia przypominały sceny realistyczne. 

W ściśle określonym czasie drużyna musiała udzielić pomocy, podjąć działania zapewniające bezpieczeństwo oraz wsparcie psychiczne poszkodowanym w różnych wypadkach: komunikacyjnym, poparzenie, rany postrzałowe i cięte, próba samobójcza, wypadek paralotniarza, zatrucie gazem i inne. Każdy zawodnik indywidualnie był oceniany przez osobistego sędziego. Uzyskane punkty stanowiły osiągnięcie całej drużyny. Na osiem drużyn w kategorii gimnazjalnej reprezentanci naszej szkoły zajęli 3 miejsce.

Uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną, umiejętnościami planowania działań i przewidywania skutków, współpracy, opanowania w sytuacji trudnej oraz odpornością psychiczną i kondycją fizyczną.

Udział w tego typu zawodach z pewnością przyda się w wielu sytuacjach życiowych. Uczniów do zawodów przygotowywał pan Ryszard Juzyszyn, w czasie zawodów opiekę nad drużyną sprawowała pani Danuta Bil. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.