Reklama [góra]

Spotkanie autorskie z kapitanem Józefem Gawłowiczem


Biblioteka Miejska w Cedyni w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek oraz Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji, we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich ze Szczecina w czwartek 11 maja  gościła pisarza-marynistę, wielkiego "gawędziarza" Pana kapitana żeglugi wielkiej Józefa Gawłowicza.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie III klas Gimnazjum im Mieszka I oraz mieszkańcy gminy.

Józef Gawłowicz
w swoich opowieściach przetaczał liczne przykłady przygód z własnego życia na morzu oraz swoich kompanów. Nabył je podczas wieloletniej pracy na wszystkich oceanach.

W sposób bardzo dowcipny i poetycki przedstawił młodzieży zawód marynarza. Jak mówił nasz gość, to, co robił przez wiele lat nie było jego pracą, ale ogromną pasją.

Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z twórczością literacką pana Józefa Gawłowicza. Jego dorobek literacki jest imponujący. W roku 2015 znalazł się w gronie 10 nominowanych do konkursu "Mistrz Mowy Polskiej". 

Dziękujemy bardzo Panu kapitanowi za publikacje, które przekazał do naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia wizyta Józefa Gawłowicza w Cedyni, że będziemy jeszcze kiedyś mieli okazję spotkać i posłuchać tego, jak że pozytywnego człowieka
- mówią Organizatorzy

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.