Reklama [góra]

Sprawcy zbezczeszczenia mogiły będą ukarani! - wojewoda wydał oświadczenie


W godzinach porannych doszły do nas wieści o wstrząsającym odkryciu, które dotyczyło zbezczeszczenia mogiły czterech poległych najprawdopodobniej za wolność Rzeczypospolitej żołnierzy.  Chwilę temu w tej sprawie wydał oświadczenie wojewoda zachodniopomorski.

O szczegółach sprawy pisaliśmy w artykule: Szczątki żołnierzy odnalezione nad Odrą

Oświadczenie wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego:
Jestem głęboko wstrząśnięty wydarzeniem, o którym poinformowały dziś lokalne media – ograbieniem mogił Nieznanych Żołnierzy, którzy walcząc o niepodległość Rzeczypospolitej, polegli w trakcie forsowania Odry w 1945 r.

Taki brak szacunku dla poległych za wolność Rzeczypospolitej, godzi nie tylko w powszechne wartości wspólne dla całej rodziny ludzkiej, ale również jest wymierzony w pamięć o tych, którzy własnym życiem zaświadczyli za suwerenność Państwa Polskiego.

Bezczeszczenie miejsc spoczynku i pamięci nigdy nie może mieć miejsca, powinno być jednoznacznie i ostro potępione. Obecne wydarzenia są tym bardziej bolesne, że jeszcze kilka dni temu, na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach, w obecności Prezydenta RP odbyły się uroczystości w 72. rocznicę forsowania Odry.

Sprawą już zajmuje się Komenda Wojewódzka Policji. Dziś złożyłem do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie i ukaranie sprawców.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.