Reklama [góra]

"Szczególnym powodzeniem cieszyły się telefony z tarczą telefoniczną". Wizyta szkolna w Bibliotece Publicznej w Gryfinie.


W środę 17 maja klasa 5a, prowadzona przez Panią Helenę Szuszkiewicz, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie postanowiła odwiedzić wystawę "Kolej Renarda Jarzembowskiego".

Dzieci oprowadził osobiście właściciel zbiorów, Pan Edward Jarzembowski. Eksponaty można było dotknąć, wziąć do ręki, więc wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szczególnym powodzeniem cieszyły się telefony z tarczą telefoniczną (spróbujmy sobie przypomnieć kiedy ostatni raz, my dorośli, mieliśmy okazję dzwonić z takich aparatów), centrala ręczna do łączenia rozmów i telegraf do nadawania komunikatów alfabetem Morse’a. Było dużo pytań i konkurs pt. "Kto potrafi wskazać na zdjęciu w którym miejscu parowóz ma silnik?".  Konkurs wygrała… dziewczynka.

Wystawę można zwiedzać do końca maja. Zgłoszenie grup zorganizowanych prosimy kierować na telefon Działu Zbiorów Specjalnych 91/416 26 39, wew. 10 lub do Sekretariatu, wew. 10.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.