Reklama [góra]

Trzydniowy rajd rowerowy uczniów z Trzcińska - Zdroju


Już 9 rok z rzędu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego wzięli udział w 3 dniowym rajdzie rowerowym po terenie powiatu gryfińskiego. Wzorem ubiegłych lat na uczestników czekała moc wrażeń i niezapomnianych przygód. 

Organizatorem jak co roku był UKS Orlik Trzcińsko w osobie panów Jacka Limanówki, Jarosława Płotkowskiego i Piotra Przytuły, wspieranych Michałem Zielińskim, Danielem Stypczyńskim. W piątkowe popołudnie liczna grupa młodzieży i opiekunów wyruszyła spod budynku szkoły, aby ulicami miasta skierować się w stronę wioski Strzeszów, a następnie malowniczymi lasami dojechać do Swobnicy, gdzie tradycyjnie była baza noclegowa.

Przez cały weekend rajdowcy pokonali dystans ponad 90 km po terenach naszej małej Ojczyzny. Podczas przebytych kilometrów dzieciaki poznawały interesujące miejsca związane z turystyką i przyrodą. Nie zapomniano także o perełkach i ciekawostkach historycznych, które barwnie przedstawiał regionalista pan Andrzej Krywalewicz. 

Po odpoczynku od jazdy uczestnicy wyprawy mieli okazje poruszać się na hali grając w piłkę nożną, czy siatkówkę, zacięcie walczono przy stole od tenisa, toczono dyskusje na tematy niekoniecznie związane ze szkołą. Cała wyprawa zakończyła się w niedzielę po południu. Każdy rowerzysta otrzymał pamiątkowy certyfikat poświadczający udział w tej wymagającej, ale pozytywnej wycieczce. Uczestnicy powrócili, wymęczeni, ale zadowoleni.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Gryfińskiego za co organizatorzy składają gorące podziękowania. Dziękujemy także za pomoc w sprawach organizacyjnych pani Eli Stypczyńskiej, panom Dariuszowi Kosterowi i Grzegorzowi Bielowi, a panu dyrektorowi Grzegorzowi Śliwce i całej społeczności szkoły w Swobnicy za gościnę.

                                                                           


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.