Reklama [góra]

Uroczystości pogrzebowe ks. Prałata rozpoczęły się już dzisiaj


W nocy 8 maja odszedł ks. Prałat Bronisław Kozłowski. Honorowy Obywatel Gryfina od kilkunastu lat zmagał się z nowotworem.

Ksiądz Prałat posługę kapłańską w Gryfinie pełnił od 45 lat. Był człowiekiem ciepłym i zaangażowanym. Mimo postępującej od kilkunastu lat choroby był obecny na wielu uroczystościach i wydarzeniach w naszym regionie. Zawsze uśmiechnięty z dobrym słowem na ustach.

Ksiądz Prałat zawsze blisko ludzi 
Samą posługę kapłańską pełnił od ponad 60 lat, do Gryfina trafił w kwietniu 1972 roku. Podczas swojej 45 letniej posługi Ksiądz Prałat Bronisław Kozłowski zjednoczył setki ludzi, którzy do Gryfina przybyli głównie za pracą w budującej się wówczas elektrowni. Zawsze sumiennie i z pełnym zaangażowaniem wypełniał swoją posługę kapłańską. Dla mieszkańców całego powiatu gryfińskiego był znaczącą postacią. Jego łatwość nawiązywania kontaktu, umiejętność wysłuchania i porady, nawet w najcięższych momentach w życiu sprawiła, że setki ludzi darzyły go szczególną sympatią. Był również wspaniałym mówcą, jego kazania docierały wprost do serca. 

Oprócz bieżących spraw zajmował się również  pracami remontowymi w kościele. Był również obecny podczas wznoszenia od podstaw kościołów w Paniewie, Żabnicy czy Krajniku.  W 2012 roku ksiądz Bronisław Kozłowski został uhonorowany przez papieża Benedykta XVI tytułem prałata. 
Od kilkunastu lat zmagał się z nowotworem, na szczęście mimo nieustępującej chorobie mógł dalej pracować na rzecz wiernych. Nie opuścił Gryfina nawet na emeryturze, dalej głosząc słowo Boże na niedzielnej mszy świętej o godzinie 9:00. Jego ostatnim życzeniem było zostać pochowanym w Gryfinie, miejscu któremu oddał serce. 

Uroczystości pogrzebowe ks. Prałata Bronisława Kozłowskiego rozpoczną się już w środę o godzinie 10:00.
W środę, 10 maja od godz. 10.00 wystawione będzie ciało w kościele parafialnym p.w. NNMP w Gryfinie. Tego samego dnia o godz. 18.00 odbędzie się pierwsza msza pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa i kapłanów z dekanatu gryfińskiego.

W czwartek, 11 maja o godz. 10.30 rozpocznie się jutrznia za zmarłego. Już godzinę później (11:00) rozpocznie się msza św. pogrzebowa, którą poprowadzi ks. abp Andrzej Dzięga. Po mszy kondukt żałobny przejdzie ulicami Gryfina na Cmentarz Komunalny.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.