Reklama [góra]

700 lecie Czelina i 70-lecie SP w CzelinieW sobotę, 10 czerwca br. w Czelinie odbyły się uroczystości z okazji 700-lecia Czelina i 70-lecia Szkoły Podstawowej w Czelinie. 

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w miejscowym kościele. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na boisko sportowe. 

Przybyłych gości przywitała Sołtys Czelina- p. Wiesława Henk, a historię szkoły przedstawiła dyrektor szkoły- p. Marzenna Obolewicz. Nie zabrakło podziękowań dla sponsorów i osób zaangażowanych w organizację uroczystości. 

Gratulacje i okolicznościowe przemówienia wygłosili: Andrzej Salwa- Burmistrz Mieszkowic, Henryk Rzepczak- Przewodniczący Rady Miejskiej w Mieszkowicach, Tadeusz Ruchniak- radny Powiatu Gryfińskiego, Robert Pankratow- przedstawiciel Nadleśnictwa Mieszkowice, Iwona Świerczyńska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, Grażyna Mazur- wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, Andrzej Jędras- były mieszkaniec Czelina. 


Dyrektor szkoły otrzymała wiele upominków, m.in. piłki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz bon pieniężny w wysokości 1000 zł od władz gminy Mieszkowice. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czelinie i zespołów działających w MGOK Mieszkowice, rys historyczny Czelina przedstawiony został przez dr. Bartłomieja Rogalskiego. 

Dodatkowo zaprezentowano pokaz iluzjonisty oraz wystawę fotograficzną: „Szkoła dawniej i dziś”, „Czelin dawniej i dziś, „Życie mieszkańców Czelina- zdjęcia z archiwów rodzinnych”. Ważne wydarzenie dla Czelina zakończyła zabawa pod gołym niebem.

Burmistrz Andrzej Salwa serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości, szczególnie p. Sołtys Czelina- Wiesławie Henk oraz dyrektor Szkoły- p. Marzennie Obolewicz.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.