Reklama [góra]

Absolutoria w gminach powiatu gryfińskiego


Do końca czerwca radni są zobowiązani ocenić wykonanie budżetu przez władzę wykonawczą, czyli burmistrza, wójta lub starostę. W gminach i powiatach odbywają się sesje absolutoryjne. Udzielenie absolutorium przez radę oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansów samorządu. 

Podczas czerwcowych sesji w planie obrad znajdują się sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2016 oraz projekty uchwał dotyczących udzielenia absolutorium.

Absolutorium za 2016 rok otrzymał już starosta Wojciech Konarski, pisaliśmy o tym w artykule Starosta z absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok.

W poniedziałek sesja absolutoryjna odbyła się w Widuchowej (na zdjęciu), za udzieleniem absolutorium dla wójt Anny Kusy - Kłos głosowało 11 radnych (na 12 obecnych), wstrzymał się jedynie przewodniczący Bogdan Kosmalski. 

Wśród gmin naszego powiatu absolutorium otrzymali już wójt Bań Teresa Sadowska, burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa oraz burmistrz Morynia Józef Piątek. W środę sesja absolutoryjna odbędzie się w Cedynia, dzień później w Chojnie i Gryfinie.

Na zdj. Sesja w Widuchowej (fot. Piotr Waydyk, e-widuchowa). 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.