Bolesna porażka z liderem przed własną publicznością

Juniorzy Odry w sobotę rozegrali ostatnie spotkanie w tym sezonie. Przeciwnikiem był zespół lidera rozgrywek - Salosu II Szczecin, który wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze oraz strzelił rywalom 152 bramki, tracąc przy tym zaledwie 6.

Nasi zawodnicy byli świadomi ogromnej siły przeciwnika oraz wiedzieli, że nie mogą sobie w tym meczu pozwolić na otwartą grę. Mimo dużego respektu do rywala oraz wypełnienia większości założeń taktycznych Salos w tym dniu był zdecydowanie lepszy. Już w drugiej minucie straciliśmy bramkę. Do przerwy Salos trafił jeszcze sześciokrotnie. Najlepszą sytuację dla Odry w 1 połowie miał Dawid Klisowski, który minimalnie chybił, lobując wychodzącego bramkarza gości.

Przy stanie 0:4 trener Łągiewczyk wprowadził 2 zawodników, czym zupełnie zmienił ustawienie drużyny.

Choć do przerwy wynik brzmiał 0:7, to Odra nie poddawała się. Trener w szatni odbył poważną rozmowę z zawodnikami, co zmotywowało młodych piłkarzy. Nastąpiły kolejne 2 zmiany.

Na drugą połowę wyszli Luca Muscas oraz Piotr Kaszycki. W tej części gry Odra zagrała dużo lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Momentami mecz wyglądał, jakby grał równy z równym. Salos bramkę na 8:0 zdobył po 17 minutach gry.

W 66 minucie spotkania Odra zdobyła honorową bramkę. Kacper Stańczyk wywalczył piłkę i pokonał bramkarza Salosu. Wynik spotkania gospodarze ustalili w doliczonym czasie gry po strzale z rzutu wolnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:9. Warto wspomnieć ze tylko 4 drużyny potrafiły w tym sezonie strzelić bramkę Salosowi.

W tym gronie jest również Odra. Równo z ostatnim gwizdkiem sędziego przygodę w juniorach Odry zakończyło 7 zawodników. Kacper Kośmider, Damian Krzeszowski, Adam Bułhak, Artur Galant oraz najlepszy strzelec- Kuba Surowiecki zakończyli wiek juniora.

Natomiast bramkarz- Maciej Mróz oraz Oskar Surowiecki przenieśli się do innych klubów. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką oraz dziękujemy za te wszystkie chwile spędzone na boisku.

Odra zakończyła swoje zmagania w sobotę, ale sezon jeszcze trwa. W ostatniej kolejce, w której biało-zieloni pauzują wszystkie oczy będą zwrócone na Barlinek. Jeżeli tamtejszy SCRS pokona Pomorzanina Nowogard, sezon zakończymy na wysokim 4 miejscu.

Odra Chojna 1:9 Salos II Szczecin

Bramka: Kacper Stańczyk 66'

Odra : Mróz, Koster ( Kaszycki) , Krzeszowski ( Muscas), Dopierała, Gaj, Lewandowski (C), Surowiecki ( Miler), Galant ( Wujko), Jesiółkowski, Stańczyk, Klisowski