Reklama [góra]

Co Przyniesie Weekend? - ligi na finiszu, koniec sezonu w B-klasie


W kalendarzu już czerwiec, piłkarskie rozgrywki wychodzą w fazę finiszu. Drużyny z regionu powalczą o kolejne ligowe punkty. Poznajmy sobotnio-niedzielny rozkład jazdy.

IV liga 
Energetyk Gryfino utrudnił sobie drogę do awansu i traci już do lidera Bałtyku Koszalin cztery punkty. W najbliższy piątek zagra na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski o godz. 20:00.
Energia była od początku typowana do faworyta jeżeli chodzi o awans, w ostatnich meczach podopieczni Łukasza Cebulskiego pogubili punkty. Jest jednak światełko w tunelu, jak informuje portal ligowiec powołując się na Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej - awansuje jedna drużyna, spadają trzy plus tyle ile spadnie z III ligi do IV ligi zachodniopomorskiej. W wariancie pesymistycznym może to być aż siedem drużyn, jednak najbardziej realna jest sytuacja (taka jest obecnie), że ligę opuści pięć zespołów.

Osadnik Myślibórz zagra przed własną publicznością z Gryfem Polanów. Gospodarze są już spokojni o utrzymanie (sobota).

Dąb Dębno może być już niemal pewny spadku, w sobotę w Gościnie zagrają z Olimpem. 

Wojewódzka Okręgówka
Odra Chojna zmierzy na w meczu wyjazdowym z Mierzyninką Mierzyn. W ostatnim starciu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 5-2. 

Morzycko Moryń z dorobkiem 65 punktów prowadzi w ligowej tabeli, w Trzebiatowie zmierzą się w arcyważnym meczu z Regą

Czarni Lubanowo kontra Polonia Płoty to spotkanie, które może zadecydować kto opuścić strefę spadkowa.

Regionalna Okręgówka
W 28 kolejce rozkład gier przedstawia się następująco: Zieloni Zielin - Koral Mostkowo, Polonia Giżyn - Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Ogniwo Babinek - Klon Krzęcin, Gavia Choszczno - Mieszko Mieszkowice.

A klasa
Do bardzo ciekawego meczu dojedzie w Widuchowej między Łabędziem a Rurzycą Nawodna . Gospodarze mają już tylko mają matematyczne szanse na lidera tabeli. Goście z Nawodnej spisują się w rundzie wiosennej znakomicie. Po 24 kolejkach zajmują piąte miejsc w tabeli.

Pozostałe pary:  Unia Swochowo-Chrobry Lisie Pole,, Iskra Banie-Witniczanka WitnicaKorona Klępicz-Grot Gardno,Czcibor Cedynia-Czarni Czarnówko,LUKS Krzywin-Energetyk II Gryfino, Zjednoczeni Kurzycko-Pro-Team Żarczyn.

B klasa
Ostania seria gier kończy sezon 2016/2017. Pierwsze miejsce dające awans do A klasy uzyskał zespół Merkury Nowogródek Pomorski. Z dorobkiem 37 punktów na podium znalazły się jeszcze dwie ekipy Sekwoja Brwice i Sokół Różańsko. 

Mecze: Tywa Swobnica - Sokół Różańsko, Chrobry Boleszkowice - Merkury Nowogródek Pom., Zryw Góralice - Olimpia Troszyn 3-0.

Juniorzy
Swój ostatni mecz w lidzie rozegrają podopieczni Arkadiusza Łągiewczyka. Przed własną publicznością zmierzą się z mistrzem sezonu Salosem II Szczecin. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz 11:00. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.