Reklama [góra]

Klasa mundurowa z Chojny zakwalifikowana do programu Ministerstwa Obrony Narodowej


Od 1 września rusza Pilotażowy Program Ministerstwa Obrony Narodowej wsparcia szkół ponadgimnazjalnych dla klas mundurowych wojskowych. 

Do tego programu, jako jedna z trzech szkół z województwa zachodniopomorskiego, zakwalifikował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Absolwenci Programu będą preferowani w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej oraz do Wojsk Obrony Terytorialnej lub otrzymają dodatkowe punkty w trakcie egzaminów na Wyższe Uczelnie Wojskowe.
Pilotaż będzie trwał dwa lata - dwa semestry w klasie II i jeden semestr w klasie III ponadgimnazjalnej. Zajęcia przeprowadzane będą w formie teoretycznej, praktycznej a także w postaci szkolenia poligonowego. Powyższe zajęcia będą odbywały się przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON.

Do wszystkich zakwalifikowanych szkół w Polsce, z Ministerstwa Obrony Narodowej trafi ok. 1 mln zł! 

- Ogromne gratulacje i podziękowania dla Dyrekcji Zespołu Szkól i autorów wniosku do MON, za wysoce profesjonalne jego przygotowanie. Piękne podziękowania dla Pana Ministra Pawła Szefernakera za zaangażowanie i wsparcie tego Projektu. - pisze Czesław Hoc

Starosta Gryfiński, Wojciech Konarski dziękuje natomiast dyrekcji szkół i nauczycielom oraz europosłowi Czesławowi Hocowi. - Jednocześnie dziękuję dyrekcji szkoły i nauczycielom za dotychczasową autorską realizację programu nauczania, która dała Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie szansę na wejście do certyfikowanego programu edukacyjnego. Dziękuję także za zaangażowanie i wsparcie oferty naszej szkoły w MON jej absolwentowi, a obecnie europosłowi Czesławowi Hocowi.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.