Reklama [góra]

Makabryczny widok tuż przy drodze, ktoś powiesił martwą sarnę na drzewieMakabryczne zdjęcia martwej sarny wiszącej na drzewie rosnącym przy drodze pomiędzy Siekierkami a Starymi Łysogórkami otrzymaliśmy od naszej czytelniczki, Pani Kamila pyta czy to jakiś głupi wybryk.

Uczestnicy ruchu mogli być przerażeni widokiem.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Nadleśnictwa Mieszkowice, którego pracownicy natychmiast udali się na miejsce celem podjęcia działań wyjaśniających. Stan martwego zwierzęcia wskazywał, że przyczyną śmierci był wypadek komunikacyjny. Niewyjaśnione natomiast pozostaje, w jakim celu ktoś powiesił martwe zwierzę na drzewie. Tusza zwierzęcia zostanie przekazana do utylizacji.

Jeżeli podczas jazdy samochodem na drodze lub w jej pobliżu zauważymy martwe zwierzę, należy powiadomić o tym właściciela lub zarządcę gruntu. Jeżeli zwierze leży w pasie drogi, to w takiej sytuacji jest nim zarządca drogi. W przypadku, gdy tusza martwego zwierzęcia leżącego na drodze stanowi zagrożenie spowodowania wypadku należy poinformować policję. Kategorycznie nie wolno zwierzęcia dotykać, przenosić, przewozić... no i oczywiście wieszać na drzewie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.