Reklama [góra]

Maraton Wędkarski koło PZW nr 7 "Rurzyca" z Chojny


W ciepłą czerwcową niedzielę miłośnicy wędkowania spotkali się nad Ciepłym Kanałem w Dolnej Odrze na cyklicznej imprezie pod nazwą "Maraton Wędkarski " organizowanej przez koło PZW nr 7 "Rurzyca" z Chojny.

Do zawodników z koła w Chojnie dołączyli również przedstawiciele kół: "Kolejarz" Stargard, "Karp" Szczecin, "Delfinek" Gryfino i z koła Moryń i Lubanowo. W sumie do rywalizacji zgłosiło udział 40 zawodników.

O godzinie 7.00 Sędzia Główny zawodów w imieniu organizatora przywitał zawodników i osoby towarzyszące, przedstawił harmonogram zmian na stanowiskach, zasady łowienia i punktacji oraz warunki bezpieczeństwa nad wodą.


Łowienie o godz. 8.00 rozpoczęła pierwsza zmiana, a pozostali spotkali się przy stołach na pierwszym w tym dniu poczęstunku. Na pierwsze śniadanie organizatorzy przygotowali wyborny smalec, ogórki małosolne i pomidory.


Kolejne zmiany na stanowiskach drużyn i przed godz. 12.00 i wszyscy spotkali się na kiełbasce z grilla.


Ostatnia zmiana zakończyła łowienie o godz 16.00 i od tej pory złowioną rybą zajęli się sędziowie. W dniu dzisiejszym najczęściej do siatek trafiał krąp, choć nie brakowało płoci, jazi, okoni, leszczy, basów i karasi. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podliczała wyniki, a sami zawodnicy zostali poczęstowani zupą gulaszową i soczystą karkówką


Za najlepszą drużynę w Maratonie Wędkarskim 2017 sędziowie uznali drużynę w składzie:

1 miejsce: Nalborska Grażyna i Woźnica Marek z wynikiem 16460 g,

2 miejsce: Rębacz Andrzej i Rębacz Emil - 16180 g,

3 miejsce: Szpak Tadeusz i Perełka Wiesław - 15150 g.

Największą rybę złowiła kol. Urszula Nalborska- leszcz 1048 g


Organizator dziękuje wszystkim za przybycie i serdecznie zaprasza za rok na kolejny maraton wędkarski.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.