Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego

W dniach 3-4 czerwca br. w Szczecinie na łowisku Wyspa Pucka rozegrane zostały Mistrzostwa Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej. W tych dniach do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy spławikowi swoich kół i klubów, ale również zawodnicy klasyfikacji GP 25 wraz z kadrą okręgu.

W szranki stanęły kobiety, kadeci, juniorzy i najliczniejsza grupa, czyli czterdziestu seniorów. Mistrzostwa Okręgu to impreza, z której tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii udadzą się na Mistrzostwa Polski w dyscyplinie spławikowej. Koło PZW Odra Chojna reprezentowało czterech zawodników Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Kamil Skiba i Paweł Bucyk, a w ostatniej chwili z rywalizacji wypadł Marcin Przybyła.

Przez dwa dni trwała zacięta rywalizacja o wagowe punkty, gdyż każdy ze startujących zawodników przyjechał z nadzieją wywalczenia biletu na Mistrzostwa Polski Seniorów. Sobotnia rywalizacja to palące słońce, natomiast niedziela to znaczące ochłodzenie i padający rzęsisty deszcz przez cały dzień rywalizacji.

To wszystko jednak nie przeszkodziło zawodnikom do uzyskiwania dobrych wyników w poszczególnych dniach. Z pośród czwórki startujących zawodników Odry Chojna najlepiej wypadł Paweł Bucyk ( 3 i 2 miejsce sektorowe w każdym dniu) , który po dwóch dniach zmagań uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu ze stratą dwóch punktów do podium. Marek Wysokiński uplasował się na 19 miejscu z dorobkiem 13 punktów, Mariusz Strzelczyk z dorobkiem 15 punktów rywalizację ukończył na 24 miejscu, natomiast Kamil Skiba był 37, uzyskując 24 pkt.

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy udadzą się do Pyrzyc, gdzie rozegrana zostanie kolejna tura zawodów spławikowych zaliczanych do Grand Prix Okręgu 2017.

Na zdjęciu od Lewej: Mariusz Strzelczyk, Paweł Bucyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba