Reklama [góra]

Nieznane źródło sygnału radiowego zakłóca nadajnik sieci Orange


Końca problemów z siecią Orange nadal nie widać, do dziś, klienci operatora oraz nasi czytelnicy skarżą się na wiele utrudnień przy połączeniach telefonicznych. 

W poprzednim artykule Awaria sieci Orange, nie działają telefony i internet pisaliśmy o ogólnym problemie z w/w siecią. Jak się okazało, powodem utrudnień są zakłócenia nadajników sieci Orange.

- Powodem utrudnień w korzystaniu z telefonów komórkowych w gminie Chojna, są zakłócenia nadajników Orange przez nieznane źródło sygnału radiowego. Nasi inżynierowie starają się ustalić źródła tych zakłóceń , aby możliwie szybko je wyeliminować. W przypadku niewykrycia tych źródeł , sprawa zostanie zgłoszona do regulatora czyli UKE. Ze względu na złożoność problemu, obecnie nie możemy podać terminu usunięcia tych utrudnień. Dokładamy starań, aby wyeliminować je jak najszybciej - poinformowało nas w czwartek (tj. 1 czerwca) Biuro Prasowe Orange. 

Kilka godzin później otrzymaliśmy kolejną wiadomość z Orange. Źródło zakłóceń zostało zidentyfikowane - Właściciel wzmacniacza zobowiązała się do wyłączenia urządzenia jeszcze dzisiaj. Problemy z zasięgiem powinny zniknąć.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.