Reklama [góra]

Odjazdowy bibliotekarz w gminie Trzcińsko - Zdrój [foto]

                             
Drugi rok z rzędu, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Trzcińsku – Zdroju pani Regina Brzezińska, wraz z ze swoimi pracownikami i przy wsparciu stowarzyszenia Twinning zorganizowała wspaniały rajd rowerowy dla miłośników czytelnictwa i aktywnych form wypoczynku. Na starcie pojawiło się wielu pasjonatów jednośladów, aby wspólnie przeżyć przygodę i poznać ciekawe zakątki najbliższej okolicy. 

Jeszcze przed startem na zebranych czekał popis taneczny grup muzycznych działających przy bibliotece.

Pierwotnie rajd zaplanowany był na odwiedzenie wszystkich punktów gdzie trzcińska biblioteka ma swoje filie, ale niesprzyjające warunki pogodowe skłoniły organizatorów do zmiany trasy. Pomimo kapiącego deszczu silna grupa ponad 70 rowerzystów w różnym wieku wyruszyła w podróż eskortowana przez strażaków z OSP Trzcińsko – Zdrój. Miejscem piknikowania była polanka nad jednym z wielu w naszej okolicy jezior. Tam można było skosztować pyszności przygotowanych przez pracowników biblioteki, koła gospodyń wiejskich i inne osoby, a także zjeść kiełbaski. Była też okazja wysłuchać opowieści leśnych prezentowanych przez przedstawiciela nadleśnictwa. Nie zabrakło rozmów na tematy czytelnicze. Końcem postoju było losowanie nagród dla uczestników rajdu ufundowanych przez lokalnych darczyńców. Podróż powrotna przebiegała już w mocno padającym deszczu. Co ciekawe, uśmiechy nie opuszczały większości rowerzystów, a podróż była super zabawą. Najważniejsze, że cała grupa bezpiecznie wróciła do Trzcińska i rozjechała się do domów. Co znamienne obyło się bez jakichkolwiek usterek i awarii rowerowych. Do zobaczenia za rok na kolejnej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”. Przypominamy , że stowarzyszenie Twinning cyklicznie organizuje rajdy rowerowe, szczegóły można odszukać w internecie.

Tak sprawnie i z rozmachem przeprowadzona akcja nie mogła odbyć się bez szeregu osób, które wsparły imprezę. Dlatego organizatorzy wszystkim tym osobom i instytucjom składają serdeczne podziękowania.                                        

                                                                              

Lista darczyńców i osób wspomagających:
Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Gmina Trzcińsko – Zdrój,Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Okręg 4, Teresa Bugajska i Piotr Bugajski - V-ce Przewodniczący Rady Powiatu, Grzegorz Jacek Wasiutyński - Firma Handlowo - Usługowa „Perfect”, Małgorzata Bułgajewska - Salon Kosmetyczny „Morgan”, Paweł i Aleksandra Jarosińscy, Żaneta i Dariusz Kosterowie - Usługi Fryzjerskie „Solarium”, Marta i Robert Kopaniccy, Jadwiga Lewandowska - Usługi Gastronomiczno – Hotelarskie „Duet”, Euzebiusz Wierzbiński - Mała Gastronomia, Wiesława Płotkowska - Kwiaciarnia „ Kwiaty na Rogu”, Edyta Kruk - Usługi Gastronomiczne, Krzysztof Makaroński- Centrum Ogrodnicze „Bomax” w Chojnie, Adam Baraniecki, Małgorzata Zagórska - Zakład Fryzjerski, Joanna Janusz - Sklep Puls, Dorota Bielecka-Rycerz Sklep Odzieżowy, Adolf Ostrowski, Maja i Marcin Perliński – Auto-Spec, Kazimierz Wróbel, Ryszard Brzeziński, Filip Dilc, Józef Winnik – Sady Trzcińsko – Zdrój, Helena Dura i Bogumiła Michałek, Koło Gospodyń w Strzeszowie,Prezes GS Bogdan Gębala.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.