Reklama [góra]

Odjazdowy Bibliotekarz w Moryniu


Ponad 120 osób wzięło udział w V edycji moryńskiego rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, który odbył się w minioną niedzielę 11 czerwca.

 Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Pszczoły i trzmiele – nasi przyjaciele. Znaczenie pszczół w życiu człowieka”.

Jak ogromne znaczenie mają pszczoły w życiu ludzi wyraził Albert Einstein(1879-1955), jeden z najwybitniejszych fizyków wszechczasów , noblista . Stwierdził, iż człowiek i świat istnieją i istnieć będą dopóty, dopóki żyją pszczoły. 

Po wyginięciu pszczół w przeciągu dwóch lat wyginie populacja ludzka na kuli ziemskiej. Rolą pszczół w przyrodzie jest masowe zapylanie roślin,|
a produkty pszczele stanowią ogromne dobrodziejstwa dla zdrowia człowieka.

Trasa rajdu ogólnie wyniosła w ponad 20 km, przy czym dłuższy postój odbył się w połowie trasy, na terenie Nadleśnictwa w Mieszkowicach. 

Tam uczestników powitali pracownicy, którzy przygotowali pogadanki na temat życia pszczelich rodzin, odbył się konkurs plastyczny dla dzieci oraz wycieczka dla wszystkich zainteresowanych po ciekawych zakątkach ogrodu i parku.

Dzięki sponsorom imprezy czytelnicy-rowerzyści mogli skosztować smacznych wypieków, na ognisku można było upiec sobie kiełbaski. 

Dla wszystkich przygotowano danie obiadowe, były słodycze, kawa i zimne napoje. Na koniec wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Rajd odbył się w asyście policjantów i strażaków. Czas spędzony w gronie rodzinnym sprawił wszystkim ogromną radość i dostarczył niezapomnianych chwil.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, za wspaniałą frekwencję (po raz pierwszy w rajdzie wzięła udział bardzo liczna grupa rowerzystów z Dębna) i wyjątkową atmosferę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, są to:

·Nadleśnictwo Mieszkowice – Nadleśniczy Jan Grzyś, Instruktor Techniczny Olga

Komorowska, Specjalista Służby Leśnej Paulina Dziedzic,

Bogdan Piskorowski

· Bank Spółdzielczy w Chojnie

· Sławomir i Edyta Domaradzcy

· Ewa Szpejna Pub „Pod Rakiem”

· Renata Jasnos Sklep Wielobranżowy w Moryniu

· Urszula Kaczmarek

· Anna Wołodźko Sklep z pamiątkami „U Ani”

· Sylwia Waliczek – Księgarnia w Moryniu

· Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

· Piotr Cacek – opieka medyczna

· Elżbieta Klaś

· OCHTNICZA STRAŻ POŻARNA w Moryniu

· KOMISARIAT POLICJI w Chojnie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.