Reklama [góra]

Podpisali umowy na "Granty Sołeckie"


Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej w Moryniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie w ramach konkursu Granty Sołeckie 2017, organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Umowy zostały podpisane przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, Burmistrza Morynia Józefa Piątka oraz Sołtysów Sołectw, które otrzymały wsparcie tj. Teresę Kuzior (Sołtys Starego Objezierza), oraz Katarzynę Kupczyk (Sołtys Gądna).

Sołectwo Stare Objezierze realizować będzie projekt pt. "Wyloguj się z sieci - zaloguj się na boisku", natomiast projekt "Zagospodarowanie pomieszczenia przy świetlicy wiejskiej w Gądnie na Kawiarenkę Kreatywną" realizować będzie sołectwo Gądno. Wartość dofinansowania w obu przypadkach wynosi 10.000,00 zł.

Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim, zgodnie z zapisami ujętymi w celu strategicznym nr 6 „Wzrost tożsamości i spójności społecznej regionu” ujętym w Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego”.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.