Reklama [góra]

Reprezentowali gminę oraz powiat na wojewódzkich igrzyskach młodzieży w Złocieńcu


Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie reprezentowała gminę oraz powiat na Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt, który odbywał się w Złocieńcu. Zawodniczki w składzie Agata Matuszewska, Magdalena Chatłas, Maja Jóźwiak, Katarzyna Jabłońska, Kinga Basic i Daria Kobylarz zmagały się z 4 konkurencjami tj.: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600m.

Dziewczęta bardzo dobrze wypadły na zawodach bijąc swoje rekordy życiowe i poprawiając wyniki punktowe z eliminacji powiatowych. Agata Matuszewska uczennica klasy 6 uzyskała 3 wynik w skoku w dal w województwie (skoczyła na odległość 4,54 cm) i tym samym zdobyła brązowy medal oraz uzyskała wśród wszystkich zawodniczek z województwa 3 wynik w klasyfikacji indywidualnej 4 konkurencji, zdobywając również brązowy medal.

Spośród 21 szkół zgłoszonych do rywalizacji nasze zawodniczki uplasowały się na 9 miejscu w województwie. Nadmienić należałoby, iż jest to duży sukces oraz świetne warunki i predyspozycje indywidualne zawodniczek, ponieważ przy szkole na „Lotnisku” nie ma warunków do przygotowywania się na zawody tego rodzaju. Brak bieżni tartanowej, skoczni w dal zmniejsza szanse na rozwój uczniów i przygotowanie do zawodów. A w tym roku jest to kolejny sukces naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.