Reklama [góra]

To maszyna na miarę XXI wieku, złoty pociąg kursuje w regionie [foto] [video]


Złoty pociąg wzbudził zainteresowanie jeszcze zanim dotarł do naszego województwa. Dziś (tj. w poniedziałek 5 czerwca) zobaczyć go było można na trasie Szczecin Główny - Chojna. 

We wrześniu 2016 roku województwo podpisało ogromny kontrakt o wartości 250 mln zł, na wykonanie i dostarczenie 17 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (tzw. EZT). W złotych barwach jeździć będzie "Impuls", który jako pierwszy z tej dużej puli trafił do naszego regionu.Województwo nie planuje zmiany kolorystyki swoich pojazdów. Będzie tylko jeden Złoty Pociąg. To pomysł promocyjny, by zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak zmienia się Pomorze Zachodnie, także w sferze infrastrukturalnej.

- Złoty Pociąg odnalazł się na Pomorzu Zachodnim. Chcieliśmy w ten sposób wynagrodzić naszych pasażerów, którzy rocznie w liczbie 7-8 mln korzystają z usług przewozów regionalnych w naszym regionie. Bez nich nie byłoby nowych inwestycji i Złotego Pociągu. Dzięki temu, że nasi mieszkańcy wierzą w kolej, rokrocznie pociągi Przewozów wykonują gigantyczną pracę – mogłyby każdego roku okrążyć Ziemię 138 razy! Złoty Pociąg to także prezent dla wszystkich miłośników kolei, których w naszym regionie jest wyjątkowo dużo – mówił marszałek Olgierd Geblewicz, podczas jednej z konferencji prasowych
fot. Dorota Nowak

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.