Reklama [góra]

Uczennica z Mieszkowic laureatką wojewódzkiego konkursu
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach Aleksandra Plucińska została laureatką wojewódzkiego konkursu języka polskiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie, uzyskując najwyższy wynik w województwie.

Jest to ogromny sukces uczennicy oraz pracującej z nią nauczycielki języka polskiego Joanny Cytrynowicz.

Ola to wyjątkowo zdolna uczennica, która posiada rozległą wiedzę z wielu dziedzin życia. Uwielbia czytać książki, rozwiązywać zadania logiczne z matematyki. Ma niezwykłą łatwość pisania i bujną wyobraźnię. Ola dodatkowo rozwija swoje zdolności muzyczne, grając na pianinie.

2 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych w bieżącym roku szkolnym. W roku szkolnym 2016/2017 odbyło się 14 konkursów przedmiotowych. Do etapu szkolnego zgłosiło się 235 szkół z całego województwa, z których do etapu rejonowego zakwalifikowało się 6230 uczniów. W finale rywalizowało ze sobą 1197 uczniów, z których 339 uzyskało tytuł laureata.

Ola odebrała pamiątkową statuetkę i dyplom z rąk wiceministra edukacji narodowej pana Macieja Kopcia. Była to wyjątkowo wzruszająca chwila zarówno dla laureatki, jak i dla obecnych na uroczystości rodziców i nauczycielki.

Gratulujemy i życzymy Aleksandrze dalszych sukcesów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.