Reklama [góra]

W Góralicach odbył się Festyn Rodzinny, było mnóstwo sportu oraz zabawy


Wrzawa, śmiech, mnóstwo sportu i wspaniała zabawa - te określenia w pełni charakteryzują Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przy Publicznym Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach dnia 9 czerwca 2017 r.


Po wejściu do szkoły oczom ukazywał się kiermasz, na który składały się prace uczniowskie – m.in. obrazy z filcu czy ręcznie wyszywane narzuty na plecy. Tuż obok usytuowano loterię fantową cieszącą się sporym powodzeniem! Jedni wygrywali kubki, zaś inni – pluszowe maskotki czy zakładki do książek. Słodki zapach zachęcał do odwiedzin kolejnego stoiska – tutaj można było kupić pyszne ciasta przygotowane przez niezawodne mamy gimnazjalistów.

Festyn rozpoczął się na I piętrze, gdzie można było poczuć się jak w małym teatrze. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, pan Ireneusz Nabywaniec, który przywitał zaproszonych gości: zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców, a także przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, zastępcę burmistrza, pana Emiliana Osetka oraz przewodniczącą Rady Rodziców – panią Justynę Ziółkowską. Głos zabrał również sołtys Góralic – pan Robert Kowalski, przypominając o historii Festynu Rodzinnego. Kolejne chwile należały do występu koła teatralnego, które rozśmieszyło nas do łez występem kabaretowym opowiadającym o szkole w krzywym zwierciadle.

Tuż po skeczu goście zostali zaproszeni na plac apelowy, który na chwilę zamienił się w studio programu muzycznego Jaka to melodia?. Uczestnicy zabawy musieli uważnie wsłuchiwać się w melodie nucone przez gimnazjalistki. Przerwy między kolejnymi rundami okraszono uczniowskimi wykonaniami znanych i lubianych hitów. Najlepszym melomanem okazał się nasz uczeń – Maciej Iwanów, który wyprzedził panią Justynę Ziółkowską oraz panią Zofię Kwiecień. Następną konkurencją były kalambury budzące ogromne emocje! Zwycięzcą została drużyna w składzie: Katarzyna Gralak, Nikola Tyrcha oraz Beniamin Rutkowski.

Festyn Rodzinny to również czas, w którym królował sport. W trakcie jego trwania odbywał się również turniej piłki nożnej oraz siatkowej. W turnieju piłki nożnej zwyciężyła klasa 2b, zaś w siatkówce – reprezentacja klas trzecich. Najmłodsi również zmierzyli się ze sobą w drużynach. Kiedy brakło sił, można było posilić się pyszną kiełbaską z grilla.

Bardzo miłą niespodzianką okazały się pokazy Policji oraz Straży Pożarnej. Ci odważniejsi wchodzili do samochodów, włączali sygnały świetlne, a nawet wołali swoje babcie przez megafony! Wielką radość wśród najmłodszych wywołała również pani Anna Bielawska-Wilk, przygotowując roztwór oraz sprzęt do robienia ogromnych baniek mydlanych.

Kiedy nadszedł koniec festynu, pan Ireneusz Nabywaniec wyróżnił najsmaczniejsze ciasta. W tym roku podium należało do trzech mam o imieniu Ewa – pani Ewy Vreeswijk, pani Katarzyny Białko oraz pani Ewy Ożarowskiej.

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach serdeczne podziękowania kierują do: pani Wioletty Nowak, pani Edyty Kruk (Kebab Trzcińsko-Zdrój), pana Jacka Białki, pana Bogdana Gębali (Piekarnia Trzcińsko-Zdrój), państwo Żanety i Dariusza Kosterów oraz do rodziców, którzy upiekli ciasta. Bez Was impreza nie byłaby tak udana!

Dziękujemy za przybycie! Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Mikołajczyk
 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.