XXIII Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" w Łodzi [foto]

Mimo trudnych warunków pogodowych, jakie panowały w Łodzi podczas XXIII Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych (17-18.06.2017), gdzie pierwszego dnia było chłodno i deszczowo, a drugiego upalnie, zawodnicy reprezentujący SP2 w Chojnie uzyskali dobre wyniki w licznie obsadzonych konkurencjach.

Finały "Czwartków" to zawody, w których startują uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI wyłonieni poprzez zawody miejskie, powiatowe organizowane w całym kraju. W tegorocznych finałach startowało grubo ponad 2000 młodych zawodników, a w każdej konkurencji ok. 70 zawodników.

Chojeńską dwójkę reprezentowało 5 zawodników. Michał Wołk uczeń klasy szóstej uzyskał 13 miejsce w kraju w skoku w dal, Magdalena Chatłas w biegu na 600 m zajęła 16 miejsce w Polsce, wśród dziewczynek klas piątych, Magdalen Braszka uczennica klasy 6 w biegu na 300 m uplasowała się na 36 pozycji, a Daria Klisowska uzyskała 45 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Katarzyna Jabłońska nie ukończyła biegu na 600 m, ponieważ się rozchorowała.

Serdeczne podziękowanie pani Justynie Chalimoniuk i firmie "Poldanor" za wsparcie finansowe, związane z wpisowym naszych zawodników, dzięki któremu mogli oni uczestniczyć w tak prestiżowych i wysokiej klasy zawodach krajowych.