Reklama [góra]

"Zielona Mysz" w "Zielonym Zakątku" w Moryniu


"Niezwykłe właściwości zwykłych substancji" - pod takim tytułem - 8 czerwca  - odbyły się warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, a przeprowadzone przez doświadczonego edukatora z firmy „Zielona Mysz”. Zajęcia zrealizowano na terenie ośrodka w Zielonym Zakątku. 

Udział wzięły dzieci z klas „0”A i „0”B Zespołu Szkół w Moryniu wraz z opiekunami p. Katarzyną Korotkiewicz i Aliną Serafińską. Proponowane warsztaty opierały się na doświadczeniach i eksperymentach, w których maluchy aktywnie uczestniczyły. Ukierunkowane były nie tylko na efektowne zjawiska, ale również (a nawet przede wszystkim) na wyjaśnienie i zrozumienie problemu.

Uczyły zasad pracy naukowej i etapów postępowania badawczego. Poprowadzone według autorskich scenariuszy,w bezpieczny dla uczestników sposób.

Dzieci dowiedziały się m.in. jak nadmuchać balon bez dmuchania? Czy powietrze można zaprząc do pracy? Jak nastraszyć kogoś „łapą Frankensteina”? Czy jajko da się włożyć do szklanej butelki? Czy substancja może być cieczą i ciałem stałym jednocześnie? Jak zbudować rakietę

z plastikowej butelki? Do eksperymentów wykorzystano przedmioty i substancje, które zazwyczaj mamy w domu, dlatego większość doświadczeń uczestnicy mogą powtórzyć samodzielnie lub pod opieką rodziców.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.