Reklama [góra]

Łańcuch Światła - Gryfino w obronie niezawisłości sądów


Mieszkańcy Gryfina w poniedziałkowy wieczór (tj. 24 lipca) spotkają się pod Sądem Rejonowym w Gryfinie, będą manifestować w obronie niezawisłości sądów.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział dziś, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Pomimo tego, organizatorzy gryfińskiej manifestacji zapowiedzieli, że i tak o godz. 21 spotkają się pod siedzibą Sądu Rejonowego, gdzie ma być czytana konstytucja.

- W nawiązaniu do obecnych wydarzeń chciałbym stwierdzić że #opórmasens tak czy jeżdżąc na manifestacje do Szczecina czy innych miast w kraju, czy składając znicze, kwiaty pod sądem w Gryfinie. 2x VETO Prezydenta cieszy choć w mojej opinii zabrakło jeszcze jednego. Nie mniej zapraszam dzisiaj na spotkanie o 21:00. Zmianie ulega formuła spotkania podczas którego będziemy słuchali lektora który będzie czytał konstytucje. Gdyby ktoś spacerował w okolicach to zapraszamy - napisał na facebookowej stronie wydarzenia Łukasz Martyniuk, jeden z organizatorów.

Według wcześniejszych planów organizatorzy zachęcali mieszkańców do przyjścia pod Sąd ze świecami aby w spokoju bez emblematów partyjnych protestować przeciwko zmianom, które chce wprowadzić rząd PiS. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.