Reklama [góra]

Nietrzeźwi sternicy na łodziach


Na terenie województwa zachodniopomorskiego policjanci z referatów wodnych działają w trzech powiatach, na których znajdują się spore obszary wodne  gryfiński, w mieście Szczecinie.

 Policjanci patrolują akweny kontrolują stan trzeźwości sterników, a także sprawdzają czy nie dochodzi do nielegalnego połowu ryb.

Przede wszystkim jednak dbają o bezpieczeństwo osób znajdujących się nad wodą jak również w linii brzegowej akwenów.

W ciągu ostatnich dni policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych sterników. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w powiecie gryfińskim. Policjanci w trakcie patrolu wodnego na rzece Regalica skontrolowali osoby znajdujące się na łodzi motorowej poławiające ryby. 

W trakcie okazało się, że sternik znajduje się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Pod wpływem alkoholu był również towarzyszący sternikowi mężczyzna . Dodatkowo obaj nie nie posiadali uprawnień do połowu ryb.

Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi za nielegalny połów, natomiast 39-latek, który kierował łodzią odpowie dodatkowo za sterownie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pobawienia wolności.

Drugi podobny przypadek miał miejsce wczoraj w Szczecinie. W trakcie patrolu wodnego policjanci ujawnili nietrzeźwego sternika, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna łodzią motorową wybierał się na spływ na Odrze.

Po interwencji został zatrzymany a łódź odholowana. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszy zarzuty za sterowanie w stanie nietrzeźwości.

Będąc pod w pływem alkoholu i korzystając ze sprzętu wodnego, czy kąpieli wodnej narażamy siebie i innych na szczególne niebezpieczeństwo. Nie każdy wie, że za sterownie łodziami pod wpływem alkoholu podpowiada się jak za przestępstwo.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.