Reklama [góra]

Podróż strażaków z Osinowa Dolnego słynna na całą Polskę [video]


Podróż strażaków - ochotników jadący przez Polskę nowym wozem bojowym stała się sławna za sprawą filmiku wrzuconego na profil jednostki OSP Osinów Dolny. 


W poniedziałek strażacy z Osinowa Dolnego odebrali od producenta upragniony wóz bojowy, pierwszą podróż nowym samochodem transmitowali nawet na żywo za pośrednictwem profilu jednostki na portalu społecznościowym. 

Na jednym z takich filmów druhowie pokazali jak przejeżdżają przez bramki na płatnym odcinku autostrady A2, choć nie jechali do żadnej akcji włączyli syrenę i sygnały świetlne. Dzięki temu przejechali przez bramki bez opłaty. 

- Prowadziliśmy samochód ratowniczo-gaśniczy, który moim zdaniem i wielu innych musi być jak najszybciej na miejscu przeznaczenia. Mało tego, dostaliśmy instruktaż na bramce. Pani powiedziała nam, że kilometr przed bramkami załączamy światła błyskowe i sygnały dźwiękowe. Skręcamy na prawy skrajny i przejeżdżamy bez żadnych ograniczeń - powiedział dla Radia Szczecin prezes OSP Osinów Dolny Mariusz Zieliński. To właśnie szczecińska rozgłośnia jako pierwsza poinformowała o sprawie. 


Nowy wóz strażacki dla OSP Osinów Dolny to Man TGM, który jest wyposażony między innymi w napęd 4x4, działko wodno-pionowe, wydajną autopompę i posiada zbiornik o pojemności 3500 litrów. Pojazd zastąpi wysłużonego Stara. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.