Reklama [góra]

Poświęcili pojazdy z okazji święta patrona kierowców [foto]


We wtorek 25 lipca w kościele katolickim obchodzone jest święto patrona kierowców - Świętego Krzysztofa. Z tej okazji w niedzielę w wielu kościołach w regionie po mszy świętej poświęcono pojazdy. 

Święcenie pojazdów odbyło się zaraz po uroczystej mszy świętej w Kościele Mariackim. Pokropienia dokonał proboszcz parafii ks. Jan Zalewski. Jeszcze przed uroczystością, podczas nabożeństwa, zostało wygłoszone kazanie w którym usłyszeć mogliśmy o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

Gościem w chojeńskim kościele był podkomisarz Robert Panna - naczelnik Wydziału Prewencji i ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, który przypominał kierowcom o odpowiednim zachowaniu na drogach.

Z przymrużeniem oka... 

Statystyki pokazują, że wypadków jest coraz więcej, a ich najczęstszą przyczyną jest brawura lub niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wszystkim chrześcijanom przypominamy fragment popularnego mema - jakie pieśni należy śpiewać jadąc określoną prędkością. Z kolei wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzymy bezpiecznych podróży. 

80 km/h – Pobłogosław, Jezu, drogi 
90 km/h – To szczęśliwy dzień... 
100 km/h – Cóż Ci, Jezu, damy... 
110 km/h – Ojcze, Ty kochasz mnie... 
120 km/h – Liczę na Ciebie, Ojcze... 
130 km/h – Panie, przebacz nam... 
140 km/h – Zbliżam się w pokorze... 
150 km/h – Być bliżej Ciebie chcę... 
160 km/h – Pan Jezus już się zbliża.., 
170 km/h – U drzwi Twoich stoję, Panie... 
180 km/h – Jezus jest Tu... 
200 km/h – Witam Cię, ojcze... 
220 km/h – Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.