Reklama [góra]

Sędziowie w ligach amatorskich będą korzystać z zestawu słuchawkowego


Od nowego sezonu w meczach III ligi, czasami nawet i IV, sędziowie będą mieli okazję korzystać ze sprzętu słuchawkowego. Jego główne zadanie to przyspieszenie decyzji aby na boiskach nie dochodziło do "nerwowych sytuacji" z powodu zbyt późnej sygnalizacji sędziego.  

Taką informację podało Radio Szczecin. Sędziowie będą mieli możliwość konsultowania się pomiędzy sobą za pośrednictwem mikrofonu i słuchawki. - Chodzi tu o czas zwłoki pomiędzy zaistnieniem zdarzenia a przerwaniem gry przez sędziego - mówi Dariusz Królikowski, dyrektor Biura Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Pod koniec sezonu rozgrywane są decydujące spotkania, właśnie podczas takich meczów sędziowie mają być wyposażenie w zestawy słuchawkowe. 

- System nie pomaga w wynikach na boiskach. System ma pomóc w podjęciu decyzji przez sędziego głównego, który nie mógł zauważyć zdarzenia, które bylo poza jego wzrokiem a które widział sędzia asystent. - dodaje Dariusz Królikowski.

W czym jeszcze ma pomóc sprzęt słuchawkowy? Stałe fragmenty gry, takie jak: rzuty wolne, rzuty z rogu, kiedy to między zawodnikami dochodzi do tzw. "przepychanek", pomoc w ocenie kontaktu piłki z ręką. Należy również podkreślić, że ostateczne zdanie będzie miał sędzia główny. Nie będzie on natomiast musiał biegać do swoich asystentów z każdą wątpliwą informacją. 

W rozgrywkach III ligi zobaczymy od nowego sezonu Energetyka Gryfina, natomiast w IV lidze rywalizować będzie Morzycko Moryń.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.