Reklama [góra]

Wakacje z wędką z Kołem PZW Odra Chojna [foto]


W niedzielę 25 czerwca w Chojnie na jeziorze Kaliska Lotnisko, koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna zorganizowało kolejną edycję zawodów dla dzieci i młodzieży „Wakacje z wędką”. Impreza współfinansowana była, jako zadanie publiczne ze środków Powiatu Gryfińskiego. 

W niedzielny poranek nad brzegiem jeziora spotkało się około stu mieszkańców naszego regionu a w tym aż, 36 adeptów wędkarstwa w wieku od 4 do 14 lat. W tej grupie znajdowały się również dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, które również wsparło organizacyjnie i kulinarnie chojeński piknik wędkarski. Dzieci podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe, przedszkolaki, kadeci i kadeci starsi. Czas zawodów obejmował dwie godziny łowienia a na następnie na maluchów czekały same niespodzianki i wielki piknik grillowy oraz impreza towarzysząca, jaką był „Błękitny Patrol”, czyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, przeprowadzony przez Instruktora i młodzieżową grupę WOPR działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. 

Start zawodów zaplanowano na godzinę 9:00, zanim jednak do niego doszło, tradycyjnie już, nastąpiło losowanie stanowisk i wręczanie słodkiego poczęstunku. Punkt 9:00 zabrzmiała trąbką sędziego zawodów wówczas zanęty i przynęty powędrowały do wody a maluchy rozpoczęły zabawę. Co pewien czas słychać było okrzyki radości, co zwiastowało złowioną rybkę a na twarzach rodziców i organizatorów malował się uśmiech i poczucie, że maluchy bardzo dobrze się bawią. O godzinie 11:00 sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb i podliczania wyników a w tym czasie wygłodniali zawodnicy wraz ze swoimi opiekunami udali się na grillowany poczęstunek. Po zakończonej degustacji nastąpił najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment, czyli nagrodzenie wszystkich uczestników imprezy medalami, dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. 

Wręczanie rozpoczęło się od najmłodszej grupy, czyli Przedszkolaków, którzy po za wspomnianymi upominkami otrzymali jeszcze nagrody ufundowane przez Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie z rąk swoich Pań opiekunek, które od samego rana towarzyszył nam i pomagały przy organizacji imprezy. Następnie odznaczono kadetów i kadetów starszych. Po wręczeniu upominków za uczestnictwo przyszła pora na kolejną niespodziankę, czyli uwielbianą przez dzieci Loterię fantową i raz jeszcze każdy uczestnik w drodze słodkiego ciastkowego losowania z wielkim uśmiechem odbierał nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. W dalszej części pikniku wędkarskiego odbył się pokaz ratownictwa i niesienia pierwszej pomocy przeprowadzony przez Instruktora WOPR, Marka Łągiewczyka i młodzieżową grupę WOPR działającą przez ZSP w Chojnie. W tej części imprezy dzieci poza częścią teoretyczną również mogły spróbować swoich sił w praktyce. Zaangażowanie dzieci w zajęcia praktyczne było bardzo duże, co przez organizatorów imprezy nagradzane było kolejnymi upominkami w postaci piłek i gadżetów. Pokaz ratownictwa i szkolenie z tego zakresu to również bardzo dobra lekcja dla opiekunów, którzy wraz ze swoimi pociechami aktywnie brali udział w zajęciach praktycznych.

Na zakończenie, czyli przysłowiowy deser Panie Przedszkolanki uraczyły uczestników imprezy przepyszną szarlotką.

Z roku na rok impreza organizowana przez Koło wędkarskie PZW ODRA Chojna nabiera, co raz to większego rozmachu. To wszystko pokazuje i uświadamia Zarząd koła, że działalność sportowa na rzecz dzieci w kole Odra Chojna jest prowadzona w sposób prawidłowy mający na celu nakłonić najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, wędkując a przy tym bawiąc się jednocześnie.

Zorganizowanie „Wakacji z wędką” nie było by możliwe bez środków finansowych z budżetu koła oraz ogromnej pracy Zarządu koła „Odra” jaką należy włożyć w realizację takiego przedsięwzięcia a wszystko to w połączeniu ze środkami finansowymi zewnętrznymi, umożliwia realizację tego typu zadań publicznych.

Dlatego też Zarząd koła pragnie podziękować wszystkim tym osobom, instytucjom, przedsiębiorcom, którzy wsparli finansowo i rzeczowo „Wakacje z wędką” tym samym przyczynili się do możliwości organizacji tak wspaniałej imprezy plenerowej dla dzieci i młodzieży, organizowanej co rocznie przez Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.

„Wakacje z wędką” wsparli: Powiat Gryfiński, P.U.P Pomot Chojna, POLDANOR S.A., Urząd Marszałkowski, Cukiernia Piekarnia MAXX, Marcin Przybyła, Daniel Lewandowski, Zbigniew Kmieć, Rada Sołecka Nawodna.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.