Reklama [góra]

Wizz Air szykuje rewolucje, bagaż podręczny będzie płatny


Koniec z darmowym bagażem podręcznym w węgierskich liniach lotniczych Wizz Air. Powodem jest zbyt duża ilość walizek czy też toreb zabieranych na pokład samolotów. 

Jak informuje strona fly4free, w/w linia lotnicza odejdzie od opcji podziału na mały, bezpłatny oraz duży, płatny bagaż podręczny. Zapowiadane jest ujednolicone bagaży oraz wprowadzenie opłat.

Opłata za bagaż nie będzie jednak obowiązkowa. Dlaczego jednak temat wzbudza takie zainteresowanie? Pasażer uiszczając opłatę za bagaż podręczny będzie miał pierwszeństwo wejścia na pokład wraz ze swoją torbą. Osoba, która nie uiściła opłaty, musi być świadoma i przygotowana na to, że bagaż (na płycie lotniska) będzie zabierany na tył samolotu. 

- W przypadku lotów wykonywanych Airbusami A320 pierwsze 80 osób, które opłaci bagaż podręczny, będzie mogło zabrać go na pokład. Z kolei w przypadku modelu A321 gwarancję zabrania swojej walizki będzie miało pierwsze 90 osób. - czytam na stronie fly4free.pl

Nowa polityka bagażowa ma wejść w życie od 19 lipca, jednak dotyczyć będzie lotów od startu zimowego rozkładu, czyli od 29 października. 

Jak dodaje portal fly4free - pasażerowie, którzy mają już wykupione bilety na loty po 29 października w opcji z dużym bagażem podręcznym, zostaną poinformowani o zmianach w regulaminie. Oznacza to, że będą musieli dostosować wielkość bagażu do nowych wytycznych. Zostanie im też zwrócona różnica w cenie, chyba że będą chcieli swój bagaż nadać do luku bagażowego.

Dodatkową rewolucją ma być zmiana w bagażu nadawanym. Czego ma dotyczyć? Mianowicie, zmieni się dopuszczalna waga. W obecnej chwili taki bagaż nie mógł przekraczać 23 kg, po zmianach dopuszczalna waga zostanie zmniejszona do 20 kg. Cena prawdopodobnie zostanie bez zmian. Również koszty bagażu do 32 kg nie powinny ulec zmianie. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.