Reklama [góra]

Jaw Raw "na warsztacie", Olej po reaktywacji pracuje nad nowym materiałem [video]


Dwa wielkie zespoły w naszym regionie - Jaw Raw oraz Olej. Co ich łączy? Przede wszystkim to, że w obu ekipach można spotkać te same twarze.

Obydwie kapele są bardziej znane w Polsce niż w naszym regionie, choć i u nas można spotkać fanów twórczości Oleju i Jaw Raw. Oba zespoły tworzą doświadczeni muzycy.

Grzegorz "Smyku" Kurpiel, Damian Rumbuć oraz Piotr Ostrowski. Te trzy osoby grają zarówno w bluesowym składzie zespołu Jaw Raw oraz reaktywowanym niedawno zespole Olej. Niestety w ostatnim czasie, Piotr (klawiszowiec) musiał przerwać podróż z drugą kapelą.

- Zespół Jaw Raw chwilowo zawiesił działalność, nie koncertujemy ale tworzymy za to nowy materiał oraz zmieniamy skład - mówi nam basista obu kapel Damian Rumbuć.

Zespół Jaw Raw pochodzi z Chojny. Koncertowali zarówno w Polsce jak i w wielu ciekawych miejscach na świecie. Obecnie tworzą nowy materiał, zmieni się również skład kapeli.

Jak panowie godzą granie w dwóch dużych zespołach? Odpowiedź jest prosta, próby odbywają się w tym samym miejscu. Nie tracą zatem zbytnio czasu na dojazdy a co za tym idzie pakowanie i rozpakowywanie sprzętu.

- Z zespołem jest trochę jak z samochodem. Niekiedy musisz go odstawić na warsztat aby wszystko naprawić. Tutaj w zespole jest podobnie, znaleźliśmy czas na "naprawę" [...] działamy, za dużo nas łączy żeby to wszystko zostawić - dodaje Damian.

Zespołu Olej raczej nie trzeba przedstawiać, to własnie oni podczas kultowego "pierwszego" Przystanku Woodstock w Czymanowie w roku 1995 wykonali polską wersję coveru "Sometimes" zespołu JAMES. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem. Wokalistą był i do tej pory jest Sławomir Błęcki.

Zespół Olej to piękna historia, która niestety miała długa przerwę. Postanowiono to zmienić i reaktywować kapele ale już z odświeżonym składem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.